• O nas

„(…) Aby każdego dnia szkolnego

czasy przeznaczone były na

rozrywkę dla dzieci,

a zwłaszcza po obiedzie i wieczorem,

wyraźnie stanowiąc, aby co dzień,

o ile możliwości, na wolnym powietrzu się zabawiały.

A kiedy tego pora nie dozwoli,

różne ćwiczenia i rozrywki odbywały się w domach

i takowe ułożenie wiadome przez profesora

być powinno uczniom.”

/Komisja Edukacji Narodowej 1783/

Świetlica „Nasza Chata” jest czynna od poniedziałku do piątku

w godzinach 6.30 – 17.00

Świetlica mieści się w dwóch salach 36 i 123. Wychowawcy  pełni energii i nowych pomysłów, zaranżowali sale tak aby nasi uczniowie czuli się w nich bezpiecznie i komfortowo. Zakupiono nowe pomoce dydaktyczne, materiały i narzędzia pracy, aby świetlica spełniała wymagania uczniów i była właściwie dostosowana do ich potrzeb.

W dwóch salach prowadzone są zajęcia w taki sposób, aby każde dziecko mogło odnaleźć coś dla siebie, rozwijać swoje talenty i zainteresowania, poszerzać wiedzę ogólną, odrabiać lekcje i aktywnie odpoczywać. Pod kierunkiem wychowawców odbywają się zajęcia uwzględniające indywidualne zainteresowania dzieci,  utrwalające wiedzę, gry i zabawy grupowe oraz  zajęcia sportowe, plastyczno - techniczne i teatralne. Chcemy ,aby każde dziecko mogło u Nas spędzić czas wolny aktywnie w sposób zorganizowany i bezpieczny.

Wychowawcy współpracują również  z rodzicami, którzy mogą  uzyskać informacje na temat zajęć odbywających się w świetlicy, aktywności swojego dziecka, oraz załatwić inne ważne sprawy  dotyczące świetlicy. Bardzo ważną rolę odgrywa współpraca z rodzicami. Dlatego my wychowawcy jesteśmy do państwa dyspozycji i zawsze służymy pomocą  i rozmową. Chcemy, aby nasi uczniowie czuli się bezpiecznie a ich rodzice wiedzieli, że ich pociechy są w dobrych rękach .Wykonane prace dzieci wywieszane są w sali tak, aby można było je podziwiać.

Serdecznie zapraszamy do świetlicy!!!