• Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce.

Inicjatywa Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Święto zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013 roku. Podczas pierwszych obchodów w 2010 roku, które odbyły się w Łodzi, dzieciaki, podczas festynu, posadziły w parku pamiątkowe dęby i razem w władzami miasta wypuściły do nieba baloniki z marzeniami. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce. 20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola.
    W tym dniu świetnie bawiliśmy się integrując. Do zabaw przyłączyli się także uczniowie klas starszych. Na koniec każdy otrzymał medal.

WYCHOWAWCZYNIE

24.09.2018 01:20 | więcej »
  • „Powiedz mi, a zapomnę,
    pokaż - a zapamiętam,
    pozwól mi działać, a zrozumiem!"
    Konfucjusz

Eksperymenty dla dzieci w domu, przedszkolu lub w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę. Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Aktywność poznawcza jest dla nich w pewnym sensie rzeczą naturalną wynikającą z wrodzonej potrzeby wysiłku umysłowego. Zazwyczaj przejawia się w zadawaniu przez dziecko pytań. Aby jednak wystąpiła ona w takim stopniu, który miałby większe znaczenie dla jego rozwoju, należy aktywność poznawczą dzieci stymulować i ukierunkowywać.
    Wybuchy wulkanow i inne czary czyli "Chemia od kuchni" - warsztaty chemiczne gościnnie w naszej grupie. Zorganizowane przez rodziców najmłodszych grup.
    Dziękujemy i jednocześnie zachęcamy NASZYCH Rodziców do dzielenia sie z nami swoimi pasjami i zawodami.
    (kliknij na zdjęcie)

24.09.2018 00:30 | więcej »
  • 18 września 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w koncercie - "Elektrołap. Instrumenty z prądem". Poniżej kilka zdjęć z koncertu wink
    WYCHOWAWCZYNIE
    24.09.2018 00:34 | więcej »
  • Serdecznie zapraszamy Rodziców/Opiekunów Prawnych na spotkanie dotyczące organizacji pracy
    z dziećmi z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w Szkole Podstawowej nr 54. Spotkanie organizowane jest dla chętnych Rodziców/Opiekunów Prawnych,
    które odbędzie się

20 września 2018 roku o godzinie 16.30 w stołówce szkolnej.

16.09.2018 23:51 | więcej »
  • Dnia 20 września 2018 r. o godzinie 18.30

w stołówce szkolnej

odbędzie się spotkanie wszystkich przedstawicieli klasowych Rad Rodziców. Z uwagi na konieczność podjęcia ważnych decyzji - obecność obowiązkowa.

16.09.2018 22:06 | więcej »