• Zajęcia z szermierki

• Uczymy się od najlepszych- szermierka

Mali Mistrzowie mieli okazję poznać dyscyplinę sportową jaką jest szermierka. Spotkanie zorganizowane dla dzieci wraz zajęciami praktycznymi dla nich było ekscytującym wydarzeniem. Zajęcia poprowadziła pani Lidia Starz, która jest trenerem II klasy. Na swoim koncie ma sukcesy wychowanków nie tylko w Szczecinie, ale na turniejach międzynarodowych. Polską szermierkę w świecie sławi Martyna Długosz, wychowanka  trenująca pod bacznym okiem pani Lidii w Miejskim Klubie Sportowym „Kusy” w Szczecinie. Martyna Długosz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w roku 2013, srebrny w 2014, a w roku 2015 brązowy medal Mistrzostw Świata.

Najpierw odbyła się część teoretyczna spotkania. Uczniowie poznali termin szermierka, dowiedzieli się, że strojem szermierza jest biały dres, maska i plastron. Poznali podstawowe komendy podczas walki: gotowi, naprzód, stój. Dowiedzieli się także, że szermierz może walczyć szpadą lub floretem.

Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń, bardzo podobały się uczniom. Niektórzy wyrazili chęć udziału w zajęciach szermierczych od następnego roku szkolnego.

Iwona Milczarek