• Podsumowanie pracy

• Podsumowanie pracy Małych Mistrzów w klasie 1 b i 1 d  w roku szkolnym 2014/2015

Zajęcia prowadzone były przez p. Zbigniewa Gruella i Krzysztofa Kubackiego oraz wychowawczynie klas p. Iwonę Milczarek oraz Katarzynę Orłowską.

Ideą przewodnią programu było zdobywanie sprawności w 6 kategoriach, a po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych, otrzymanie  znaczka, który wklejają do swojej legitymacji. Są to sprawności:

1.turysty-rowerzysty

2.gimnastyka-tancerza

3.saneczkarza-narciarza-łyżwiarza, a w 1 b tenisistę ziemnego

4.lekkotlety

5.piłkarza

6.pływaka-wodniaka -  w 1 d zamiennie-szermierza, a w 1 b zamiennie koszykarza

Projekt „Mały Mistrz” przez cały rok szkolny cieszył się u dzieci dużym powodzeniem i uznaniem. Uczniowie niezwykle chętnie podejmowali wyznaczone zadania, z zapałem wykonywali wszystkie próby sprawności.

Testy sprawnościowe

Mimo ogromnego zmęczenia wszyscy uczniowie ukończyli zarówno marszobieg, jak i bieg wahadłowy oraz zwis na drążku. Wyczerpujące testy przyniosły dzieciom wiele zadowolenia i radości. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, które okazały się nie tylko sprawdzianem kondycji, ale także dobrą zabawą. Koleżanki i koledzy z klasy dzielnie dopingowali się nawzajem. Testy powtórzone zostały w czerwcu i większość poprawiła wyniki wykonane jesienią. Wyniki testów zamieszczono na stronie Małego Mistrza.

Odznaki

Przez cały rok szkolny uczniowie uczestniczyli w zajęciach dających im prawo do otrzymania odznaki.

a) Rowerzysta-Turysta - już we wrześniu udało nam się zdobyć odznakę „Rowerzysta-turysta”. W kolejnych miesiącach dzielnie walczyliśmy o kolejne tytuły:

a) Gimnastyk-Tancerz - sprawność tę dzieci zdobyły w marcu, kiedy z niezwykłym zapałem wdrażaliśmy siebie nawzajem do utrzymywania prawidłowej postawy ciała, wykorzystując do tego elementy zajęć gimnastyki korekcyjnej.

b) Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz - pomimo niesprzyjającej aury zimowej (raczej typowo jesiennej) udało nam się zdobyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa zajęć na śniegu i lodzie oraz zasadach hartowania organizmu.

c) Piłkarz - w miesiącach od października aż do maja opanowywaliśmy podstawowe umiejętności gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę. Rozwijaliśmy także umiejętności niezbędne do współdziałania w zespole; uczyliśmy się zasad sędziowania.

d) Lekkoatleta - wiosną (od kwietnia do czerwca) zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności związane z biegami, skokami i rzutami piłeczką. Staraliśmy się także opanować zasady bezpieczeństwa podczas zajęć i zabaw na boisku, sali i w terenie.

e)Szermierz- zajęcia poprowadziła trener szermierki p. Lidia Starz. Bała broń wyzwalała mnóstwo pozytywnej emocji, a zajęcia wymagały dyscypliny, dokładności i koncentracji podczas wykonywanych zadań.

Mali Mistrzowie z klasy 1b i 1d z niecierpliwością wyczekują kolejnych, równie atrakcyjnych zajęć w przyszłym roku szkolnym. Z równym zapałem będą także zbierać kolejne odznaki.

Iwona Milczarek