ZADUSZKI NAUCZYCIELSKIE 2014 r.

Nie bądź pewny, że czas masz,

bo pewność niepewna...

W drugą środę listopada w kościele św. Andrzeja Boboli w Szczecinie przy ul. Pocztowej 22 odbyły się Zaduszki Nauczycielskie. Organizatorem było VI Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 54, Szkoła Podstawowa nr 48 oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów w Szczecinie.

Msza Święta, na której modliliśmy się za zmarłych nauczycieli, połączona była z programem artystycznym przygotowanym przez dzieci i młodzież.  Zaczęli licealiści występem recytatorów i wokalistek, potem włączył się zespół wokalny przygotowany przez panią Basię Trybocką-Bryłę. Wiersze Kulmowej, Leśmiana oraz tekst piosenki zespołu Zakopawer recytowały dziewczynki z klasy 5c i 6d, które przygotowała pani Lidka Wasilewska.

Oglądający nasz program artystyczny nauczyciele i rodzice wychodzili wzruszeni, niejeden ukradkiem wycierał łzę kręcącą się w oku. Dzieciom także występ się podobał. Było to dla nich nowe doświadczenie.