SZÓSTE KLASY W TEATRZE

RECENZJA PRZEDSTAWIENIA PT. ,,PIOTRUŚ PAN”

Dnia 5 grudnia  2014 r. klasy 6c i 6d wraz z wychowawcami, panią Beatą Gierczyńską i panią Małgorzatą Dutką, wybrały się do Teatru Współczesnego, który mieści się przy Wałach Chrobrego.

Przedstawienie pt. „Piotruś Pan” w reżyserii p. Eweliny Marciniak opowiada o przygodach dzieci w tajemniczej krainie – Nibylandii, które namówione przez tytułowego bohatera wyfruwają przez okno i odkrywają Świat Zagubionych Chłopców.  Razem z Piotrusiem, Dzwoneczkiem, Johnem, Michaelem oraz Wendy przekraczamy świat realistyczny i trafiamy w miejsce, gdzie nie obowiązują zasady świata dorosłych.

Spektakl ten urzekł mnie współczesną interpretacją, przykuwającymi wzrok kostiumami oraz ciekawymi piosenkami. Wszystko to sprawia, że przedstawienie było barwne, efektowne i pobudzało wyobraźnię. To spektakl bardzo dynamiczny – z dużą ilością ruchu, ciekawych efektów scenicznych, w czasie którego nie sposób się nudzić, ale mimo wszystko wzruszający i skłaniający do myślenia. Akrobacje wykonywane przez aktorów mroziły krew w żyłach.  Odtwórca roli Piotrusia, Karol Beta, stworzył oryginalną kreację aktorską. Wpadające w ucho piosenki to także duży atut tej sztuki.

Naprawdę warto obejrzeć to przedstawienie. Polecam wszystkim !

WIKTORIA GULCZYŃSKA, kl. 6c