Festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły" Tropiciele muzealni z 1A Dzień Integracji Klasa 3c w Akademii Sztuki Inauguracja edukacji muzycznej poza szkołą Dzień Chłopaka w 3c "Cała Polska czyta dzieciom" i klasie 3c Dzień Chłopaka w 2b 2A na kręglach "Czytanie na dywanie" - wrzesień Dzień Edukacji w klasach trzecich Dzień Chłopaka w 2E Pasowanie na ucznia Klasa 3c i Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza "Na Głębokim" Kolorowe amulety pierwszaków Klasa 2E na warsztatach przyrodniczych Spotkanie z ciekawym człowiekiem w 2B Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Piękny uśmiech pierwszaka "Śniadanie daje moc" "Klub Młodego Czytelnika" Spotkanie z marynarzem w 0A Spotkanie z pielęgniarką w 0A Wspieramy akcję Iskierka Radości Pokonujemy lęk przed pająkami 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Dzień Misia w 2b 0A poznaje tajniki pracy na poczcie Mikołajki w 2e Jesienne zmagania pierwszoklasistów Świąteczne warsztaty drugoklasistów Koło Młodego Czytelnika Spotkanie z policjantem w 0A 3C na spotkaniu Flażolecistów Góra grosza 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Klasy młodsze w Filharmonii Spotkanie z policją w kl. 1-3 Pierwszaki recytują Apel podsumowujący I półrocze w kl. 0-3 Wizyta 3C w Straży Pożarnej Bal karnawałowy klas 0-3 Adopcja dziecka z Kenii "Pieluszka dla Maluszka" 2B i nietoperze 3B na warsztatach przyrodniczych Dzień Kobiet w 3B Dzień Kobiet w 2B Dzień Kobiet w 3D Dzień Kobiet w 2E Rodzice dzieciom w kl. 3C Dzień Kobiet w 2A List od Anity Ferie zimowe z akcentem sportowym "Żywa lekcja" w 3A Wiosna w 2E 2E w "Pleciudze" 2B i 3B ratują ropuchy szare 3c w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim "Bratek dla Maciusia" "Klub Małego Czytelnika" Wojewódzki Projekt Artystyczny „Nie wyrastaj z marzeń” w SP 7 Dzień Otwarty w "Maciusiu" Festyn Rodzinny w Alei Kwiatowej Bajki z dzieciństwa mojej mamy Król Maciuś z wizytą u Prezydenta, czyli obchody Dnia Dziecka i Dnia Patrona Spacer nad Jeziorem Szmaragdowym Apel podsumowujący II półrocze w kl. 0-3 Uroczysty apel dla klas III kończących I etap edukacji Uroczystość zakończenia roku "zerówek" Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-II

Rok szkolny 2016/2017

Świąteczne warsztaty drugoklasistów

 

16 grudnia 2016 roku, w piątek, drugoklasiści przybyli do pracowni Pani Śnieżynki. W naszej zabawie, zgodnie z umową, dominował biały kolor. Dzieci przygotowały się wzorowo. Ubrane na biało w pięknych przepaskach i ozdobach na głowie, zjawili się punktualnie. Od razu zrobiło się świątecznie. Każda klasa przybyła z kuferkiem plastycznych materiałów. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zaśpiewania kolędy „Cicha noc”. Później przyszedł czas na zadania. Drugoklasiści zostali podzieleni przez wychowawców na grupy i mieli do wykonania cztery zadania. Nikomu nie sprawiło kłopotu ułożenie świątecznego obrazka z puzzli, ubrania choinki według instrukcji, wykonania łańcucha z kolorowych pasków. Cztery, klasowe łańcuchy, połączyliśmy w jeden wspólny, który okazał się dłuższy niż nasza sala gimnastyczna.

W naszych warsztatach brali udział rodzice i dla nich również Pani Śnieżynka przygotowała zadanie, którym było, przygotowanie świątecznego prezentu. Oj, rodzice uwijali się szybko, dzieci pomagały, pokrzykiwały, ale uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ostatnim zadaniem był udział w bożonarodzeniowym quizie, który sprawdzał wiedzę II klas. No i wszystko jasne. Drugoklasiści są mądrzy, potrafią się bawić i wykonać plastyczne zadania, a wszystko okrasili nie tylko świąteczna atmosferą i kolędą, ale także bardzo dobrym zachowaniem. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Pani Śnieżynka

Lidia Starz

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004