Festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły" Tropiciele muzealni z 1A Dzień Integracji Klasa 3c w Akademii Sztuki Inauguracja edukacji muzycznej poza szkołą Dzień Chłopaka w 3c "Cała Polska czyta dzieciom" i klasie 3c Dzień Chłopaka w 2b 2A na kręglach "Czytanie na dywanie" - wrzesień Dzień Edukacji w klasach trzecich Dzień Chłopaka w 2E Pasowanie na ucznia Klasa 3c i Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza "Na Głębokim" Kolorowe amulety pierwszaków Klasa 2E na warsztatach przyrodniczych Spotkanie z ciekawym człowiekiem w 2B Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Piękny uśmiech pierwszaka "Śniadanie daje moc" "Klub Młodego Czytelnika" Spotkanie z marynarzem w 0A Spotkanie z pielęgniarką w 0A Wspieramy akcję Iskierka Radości Pokonujemy lęk przed pająkami 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Dzień Misia w 2b 0A poznaje tajniki pracy na poczcie Mikołajki w 2e Jesienne zmagania pierwszoklasistów Świąteczne warsztaty drugoklasistów Koło Młodego Czytelnika Spotkanie z policjantem w 0A 3C na spotkaniu Flażolecistów Góra grosza 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Klasy młodsze w Filharmonii Spotkanie z policją w kl. 1-3 Pierwszaki recytują Apel podsumowujący I półrocze w kl. 0-3 Wizyta 3C w Straży Pożarnej Bal karnawałowy klas 0-3 Adopcja dziecka z Kenii "Pieluszka dla Maluszka" 2B i nietoperze 3B na warsztatach przyrodniczych Dzień Kobiet w 3B Dzień Kobiet w 2B Dzień Kobiet w 3D Dzień Kobiet w 2E Rodzice dzieciom w kl. 3C Dzień Kobiet w 2A List od Anity Ferie zimowe z akcentem sportowym "Żywa lekcja" w 3A Wiosna w 2E 2E w "Pleciudze" 2B i 3B ratują ropuchy szare 3c w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim "Bratek dla Maciusia" "Klub Małego Czytelnika" Wojewódzki Projekt Artystyczny „Nie wyrastaj z marzeń” w SP 7 Dzień Otwarty w "Maciusiu" Festyn Rodzinny w Alei Kwiatowej Bajki z dzieciństwa mojej mamy Król Maciuś z wizytą u Prezydenta, czyli obchody Dnia Dziecka i Dnia Patrona Spacer nad Jeziorem Szmaragdowym Apel podsumowujący II półrocze w kl. 0-3 Uroczysty apel dla klas III kończących I etap edukacji Uroczystość zakończenia roku "zerówek" Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-II

Rok szkolny 2016/2017

Dzień Otwarty w "Maciusiu"

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców, którzy mogli się przekonać,  że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Goście nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Na początku wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej z nauczycielami i Panią Dyrektor Iwoną Bogus, która ciepło ich przywitała. Rodzice zostali  zapoznani z ofertą edukacyjną szkoły. Nasi goście obejrzeli także krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów. Mieli możliwości posłuchać piosenki w języku fińskim, którą wykonali uczniowie klasy 0a. Przenieśli się także do Doliny Muminków, by sprawdzić, jak wiosna wpłynęła na Małą Mi i Włóczykija. W pozytywny nastrój wprowadził także wszystkich szkolny zespół wokalny, który nie tylko zaśpiewał, ale zatańczył do piosenki „Jenka dance”.

Następnie nasi najmłodsi goście zostali zaproszeni do udziału w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Dzieci otrzymały  od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego karty startowe i zabrały się do pracy, przy okazji zwiedzając szkołę. Z wypiekami na twarzach kolorowały postaci z ulubionych bajek, tworzyły figury geometryczne i konstrukcje przestrzenne, przeliczały monety. Mogły sprawdzić też swoją spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia podczas wyszukiwania różnic na obrazkach czy dobierania pasujących elementów. Mogli także wykazać się swoją znajomością języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Po wysiłku umysłowym na dzieci czekały zabawy ruchowe oraz zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

Po każdych zajęciach dzieci otrzymywały pieczątki na karcie uczestnictwa. Za uzupełnioną kartę zostały nagrodzone pamiątkowym medale. Oprócz tego każdy dostał zaproszenie do szkolnej kawiarenki na domowe ciasto i pyszny sok, a także mógł pomalować sobie buzię w wymarzone wzorki. Dzieci  z uśmiechem na twarzy opuszczały naszą szkołę.

 

Beata Gierczyńska

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004