Festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły" Tropiciele muzealni z 1A Dzień Integracji Klasa 3c w Akademii Sztuki Inauguracja edukacji muzycznej poza szkołą Dzień Chłopaka w 3c "Cała Polska czyta dzieciom" i klasie 3c Dzień Chłopaka w 2b 2A na kręglach "Czytanie na dywanie" - wrzesień Dzień Edukacji w klasach trzecich Dzień Chłopaka w 2E Pasowanie na ucznia Klasa 3c i Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza "Na Głębokim" Kolorowe amulety pierwszaków Klasa 2E na warsztatach przyrodniczych Spotkanie z ciekawym człowiekiem w 2B Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Piękny uśmiech pierwszaka "Śniadanie daje moc" "Klub Młodego Czytelnika" Spotkanie z marynarzem w 0A Spotkanie z pielęgniarką w 0A Wspieramy akcję Iskierka Radości Pokonujemy lęk przed pająkami 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Dzień Misia w 2b 0A poznaje tajniki pracy na poczcie Mikołajki w 2e Jesienne zmagania pierwszoklasistów Świąteczne warsztaty drugoklasistów Koło Młodego Czytelnika Spotkanie z policjantem w 0A 3C na spotkaniu Flażolecistów Góra grosza 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Klasy młodsze w Filharmonii Spotkanie z policją w kl. 1-3 Pierwszaki recytują Apel podsumowujący I półrocze w kl. 0-3 Wizyta 3C w Straży Pożarnej Bal karnawałowy klas 0-3 Adopcja dziecka z Kenii "Pieluszka dla Maluszka" 2B i nietoperze 3B na warsztatach przyrodniczych Dzień Kobiet w 3B Dzień Kobiet w 2B Dzień Kobiet w 3D Dzień Kobiet w 2E Rodzice dzieciom w kl. 3C Dzień Kobiet w 2A List od Anity Ferie zimowe z akcentem sportowym "Żywa lekcja" w 3A Wiosna w 2E 2E w "Pleciudze" 2B i 3B ratują ropuchy szare 3c w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim "Bratek dla Maciusia" "Klub Małego Czytelnika" Wojewódzki Projekt Artystyczny „Nie wyrastaj z marzeń” w SP 7 Dzień Otwarty w "Maciusiu" Festyn Rodzinny w Alei Kwiatowej Bajki z dzieciństwa mojej mamy Król Maciuś z wizytą u Prezydenta, czyli obchody Dnia Dziecka i Dnia Patrona Spacer nad Jeziorem Szmaragdowym Apel podsumowujący II półrocze w kl. 0-3 Uroczysty apel dla klas III kończących I etap edukacji Uroczystość zakończenia roku "zerówek" Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-II

Rok szkolny 2016/2017

Festyn Rodzinny w Alei Kwiatowej

SP 54 na Festynie Rodzinnym w Alei Kwiatowej

 

W sobotę, 27.05.2017 roku na Alei Kwiatowej, w godzinach 11.00-18.00 odbyło się wydarzenie, w którym wzięła udział także nasza szkoła i jej uczniowie.

W ramach cyklu Kolorowa Aleja tym razem organizatorzy – Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska – zaprosili mieszkańców i turystów na festyn rodzinny „Po sąsiedzku”.

Podczas wydarzenia szczecińskie rady osiedli prezentowały swoją rolę w mieście, cele oraz formy działania. Na odwiedzających czekały gry i zabawy osiedlowe, konkursy oraz animacje dla dzieci. W turnieju sąsiedzkim uczestnicy po pokonaniu sześciu etapów konkurencji walczyli o miano najszybszego spośród wszystkich Rad. Za udział w konkursach przewidziane są nagrody niespodzianki, których sponsorem jest partner Kolorowej Alei – inwestor projektu „Czysta Odra”. Z myślą o najmłodszych w strefie "Zrób to sam" odbyło się malowanie solą, makaronowe wisiorki oraz wspólne tworzenie masek zwierząt, rzuty w stronę dużej tablicy celnościowej czy też układania puzzli wielkoformatowych. Nie zabrakło również smakołyków – popcornu, gofrów, waty cukrowej i kukurydzy. 

Atrakcją artystyczną podczas tej imprezy były występy szkół, przedszkoli, klubów znajdujących się na terenie Rad Osiedla. Nasza szkoła reprezentowała Radę Osiedla Centrum. Na scenie pojawił się zespół wokalny klas 4-6 pani Barbary Trybockiej - Bryły oraz klasowy zespół artystyczny Ananasy Moniki z klasy 3c. Porwaliśmy publiczność piosenkami oraz radością i artystycznym wyglądem.  W tym miejscu dziękujemy też dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie oraz poświęcony czas wolny.

Każda rada osiedla zaprezentowała się także  samodzielnie na zaaranżowanym przez siebie stoisku, tworząc wyjątkową przestrzeń odzwierciedlającą wizerunek swojego osiedla i w tej części wydarzenia też jako szkoła mieliśmy swój spory wkład.

Najciekawsze prezentacje zostaną nagrodzone, a zwycięzców wybiorą sami szczecinianie.. Wystarczy odwiedzić fanpage www.facebook.com/KolorowaAlejaSzczecin, polubić post konkursowy i odpowiedzieć na proste pytanie: „Które szczecińskie osiedle lubisz najbardziej i dlaczego?”. Ogłoszenie wyników – w piątek. Może dzięki naszemu zaangażowaniu Centrum wygra!?

 

                                                                                  Monika Herda

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004