• Rok szkolny 2018/2019

• Dnia 22.10.2018 r. w budynku Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego odbyła się Inauguracja dzieci do kolejnej już edycji programu Akademia Przyszłości. Była to już 16 Inauguracja rozpoczynająca ten wspaniały program, dzięki któremu dzieci mogą rozwijać swoje pasje, talenty oraz charaktery. Udział w tegorocznej edycji oraz inauguracji wzięły dzieci ze szkół podstawowych 54, 61 oraz 5.

Tematem przewodnim inauguracji oraz całej 16 edycji programu była oraz jest sztuka. Prowadzący musieli wcielilić się w wymagające role osób związanych ze sztuką, Zofii Stryjeńskiej, malarki oraz ilustratorki oraz Konrada Drzewieckiego – tancerza oraz choreografa. Dzieci mogły poznać historię osób prowadzących oraz wziąć aktywny udział w wykonaniu pięknych rysunków własnego autorstwa.

Dodatkowymi atrakcjami na inauguracji były występy wokalne, które znakomicie urozmaiciły czas spędzony przez dzieci, rodziców, wolontariuszy oraz przedstawicieli szkół biorących udział w wydarzeniu.

Na wydarzeniu zostały wręczone również paczki dla dzieci oraz indeksy, dzięki którym będą mogły notować swoje osiągniecia nawet te najmniejsze. Po inauguracji każde z dzieci oraz uczestników zostało zaproszone na tort, który był uwieńczeniem całego spotkania.

Podczas całej inauguracji dzieci chętnie brały udział w rozwijaniu swoich zmysłów słuchu, wzroku oraz intensywnym wykorzystaniu wyobraźni.

Liczymy ze obecna edycja będzie dla dzieci, wolontariuszy oraz wszystkich osób biorących udział w programie wyjątkowym oraz niezapomnianym wydarzeniem.

Życzymy wielu sukcesów w tegorocznej edycji programu oraz wielu uśmiechów.