• Kamila Hajduk

• „ULICE SZCZECINA”

Szczecin to duże miasto, poprzecinane ciekawymi ulicami. Najdłuższa z nich to Aleja Wojska Polskiego.

W piękny, letni poranek postanowiłam sprawdzić jej długość. Zabrałam miarkę i wyruszyłam. Po drodze dołączali do mnie inni zaciekawieni mieszkańcy Szczecina. Kiedy doszliśmy do Alei, za mną stało chyba z tysiąc osób.

Postanowiłam ogłosić konkurs. Każdy z uczestników miał zmierzyć jakiś obiekt. Kinomanka Krysia wymierzyła najstarsze kino Pionier. Tosia wszystkie banki i biura, a pulchna Basia bardzo stary bar Pasztecik.

Śpiewająca Gosia, wspinając się po budynku, dokonała pomiaru siedziby Radia Szczecin. Przy okazji wysłuchała pięknego koncertu.

Ja jako uczennica, grająca na flecie poprzecznym, sprawdziłam długość i wysokość Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego.

Idąc dalej Aleją Wojska Polskiego doszliśmy na korty tenisowe. Gdy boisko zostało zmierzone, wszyscy rzuciliśmy się do gry. Rozegraliśmy kilka meczów o Puchar Miasta Szczecina.

Po turnieju, spacerkiem poszliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie na cel wzięliśmy ogony wszystkich psów i kotów.

Kiedy poczuliśmy zmęczenie, postanowiliśmy odpocząć na Arkonce. Przy okazji pomierzyliśmy wszystkie baseny, ślizgawki i popluskaliśmy się w wodzie.

Kolejnym miejscem, jakie odwiedziliśmy była jednostka wojskowa. Tam zrobiliśmy pomiary dużych czołgów i armat.

Wreszcie dotarliśmy do jeziora Głębokiego. Siedząc na piasku podsumowaliśmy konkurs. Aleja Wojska Polskiego okazała się ciekawa i długa, prawie na 7 km.

W nagrodę za udaną wycieczkę wszyscy uczestnicy zjedli duże, pyszne lody.

Kamilka Hajduk klasa 3c
          Szkoła Podstawowa nr 54 w Szczecinie