Piknik integracyjny Klasy 7 poznają historię Pomorza Zach. „100 LAT DLA NIEPODLEGŁEJ” - happening na Placu Grunwaldzkim Z wizytą w Technikum Technologii Cyfrowych Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Pasowanie klas IV Wieczorek Patriotyczny Apel z okazji 100. Rocznice Odzyskania Niepodległości Lekcja muzealna „TU JEST NASZ DOM” w CENTURM DIALOGU „PRZEŁOMY"

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W naszej szkole bardzo uroczyście obchodzimy  te wyjątkową,  ważną dla naszego narodu rocznicę.

9 listopada 2018 roku wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły na boisku szkolnym  „utworzyli” ogromną flagę biało – czerwona.

Równo o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie hymn  narodowy.

Następnie  uczniowie klas IV – VIII  naszej szkoły przemaszerowali dookoła szkoły w pięknym narodowym marszu. Większość uczniów niosła transparenty z  hasłami niepodległościowymi i flagi biało – czerwone. W trakcie marszu skandowano okrzyki niepodległościowe, śpiewano pieśni narodowe.

Uroczysty marsz spotkał się z sympatycznym przyjęciem przez mieszkańców miasta, którzy przystawali, fotografowali nas, machali, pozdrawiali.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w obchodach dla „Naszej Niepodległej”.

Alicja Rudzka

Zapraszamy do obejrzenia filmików: