Integracja 2018/2019

KLASA 2A

Z życia klasy 2A:


10 października 2018 roku, nasza klasa wybrała się na wspaniałą rozrywkę organizowaną przez inicjatywę Planet Head Day w sklepie Auchan na ulicy Struga w Szczecinie. Tematyka spotkania dotyczyła zdrowego odżywiania. Mieliśmy okazję razem z przemiłą Panią dietetyk, porozmawiać na temat tego jakie produkty warto jeść a jakich należy unikać. Wykonywaliśmy prace plastyczne, których tematem były zdrowe przekąski, które można zabrać do szkoły. Na sam koniec warsztatów mieliśmy wspaniałą niespodziankę. Każdy z nas dostał własną babeczkę z kremem, którą mieliśmy ozdobić świeżymi i pysznymi owocami. Babeczki zapakowaliśmy w szczelne opakowania tak żeby nie zniszczyły nam się w długiej podróży do szkoły. To był fantastyczny dzień!

 

Klasa 2a

Zapraszamy do galerii zdjęć:


27 września 2018r.

 

            Kilka dni temu mieliśmy okazję gościć w naszej klasie wspaniałego gościa. Pani Ada- bo tak ma na imię nasz gość, przyszła do nas opowiedzieć nam o swojej pracy, którą wykonuje na co dzień. Ubrana w biały fartuch, zachęcała nas do zgadywania jaką pracę wykonuje. Oczywiście do zgadywanek nie trzeba nas długo zachęcać i po chwili rzucaliśmy już propozycjami i próbowaliśmy odgadnąć zagadkę. Lekarz? Nie. Pielęgniarka? Nie. Może kucharka? Nie. Pani Ada była dla nas wielką tajemnicą. W końcu postanowiła dać nam małą podpowiedź i wspomniała o tym, że zajmuje się dbaniem o to by ktoś był piękny. Wtedy już wszystko było dla nas jasne- przynajmniej tak myśleliśmy. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że Pani jest kosmetyczką. Byliśmy na dobrym tropie, ale Pani Ada okazała się kosmetologiem. To znacznie więcej niż kosmetyczka. Pani Ada opowiadała nam o tym, jak możemy dbać o siebie i swoją urodę w naszym wieku. Powiedziała, że musimy pić dużo wody, uprawiać sport i zdrowo jeść. Na koniec zajęć Pani nauczyła nas przygotowywać ekologiczne, czyli przyjazne dla środowiska kule do kąpieli. Użyliśmy sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego, galaretki z naturalnymi barwnikami, oraz oliwy. Całość mocno wymieszaliśmy, a potem przełożyliśmy do silikonowych foremek w kształcie babeczek, mocno ugniataliśmy żeby „babeczka” miała ładny kształt. Na koniec ozdobiliśmy nasze kule. Po lekcji wielu z nas rozmyślało o tym jak interesujący jest zawód kosmetologa.    

                                                                                          Dziewczynki z IIa

Zapraszamy do galerii zdjęć:


Dzień „Czerwonego Balonika”

7 września obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej. W związku z tym wydarzeniem warto zastanowić się nad tym jak wiele osób w naszym otoczeniu ma problemy z tak oczywistą dla nas czynnością jak chodzeniem. Często widujemy osoby jeżdżące na wózku, poruszające się przy pomocy kuli, osoby bez nóg. Życie osób, które zmagają się z takimi problemami często jest przepełnione niewyobrażalnym dla nas- zdrowych osób bólem. Symbolem tego bólu jest czerwony balonik. Okazując solidarność osobom chorym, na ich cześć wysłane zostały w niebo czerwone baloniki, tak aby każdy kto zmaga się z problemami w poruszaniu się wiedział, że uczniowie szkoły 54 wiedzą o tym jak jest to dla nich trudne a także wspierają ich.

Monika Smolińska

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004