• Rekrutacja do klasy I sportowej

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Mając na uwadze rozwój fizyczny Państwa dzieci oraz rozwój Ich zainteresowań, serdecznie zapraszamy do klasy I pływackiej w Szkole Podstawowej nr 54 w Szczecinie.

Zalety uczestnictwa w regularnych zajęciach z pływania

Zaletą uczęszczania dziecka do klasy o profilu pływackim jest możliwość korzystania z pływalni oraz systematycznego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli - trenerów pływania.

Ponadto zajęcia sportowe przyczynią się do kreowania pożądanych zachowań społecznych, takich jak: praca w zespole, zasada fair play, czy zasady współzawodnictwa, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Bardzo często stwierdza się, iż dzieci z klas sportowych osiągają lepsze wyniki w nauce w porównaniu do rówieśników uczących się w „zwykłych” klasach. Dzieci biorące udział w przygotowaniach do różnego rodzaju wydarzeń i imprez sportowych uczą się obowiązkowości, zdrowej rywalizacji i współpracy.

„Przygoda z pływaniem” to również aspekt zdrowotny. Ten sport jak mało który kompleksowo stymuluje rozwój fizyczny młodego człowieka. W szczególności pływanie odciąża układ mięśniowo – szkieletowy, zwłaszcza kręgosłup podatny na skrzywienia u dzieci i młodzieży. Regularne zajęcia uczą systematyczności, obowiązkowości i pozytywnej postawy życiowej.
          Wszystko to sprawia, że klasa o profilu pływackim niesie ze sobą bardzo dużo korzyści dla dzieci i młodzieży. Trzeba podkreślić, że nie wszystkie dzieci będą wielkimi sportowcami, lecz umiejętności pływania nikt im w życiu nie zabierze. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązuje tylko składka członka klubu – MKP Szczecin.

Pytania i odpowiedzi:

Czym różni się klasa o profilu pływackim od klasy nieprofilowanej?

Klasa pływacka ma ten sam program nauczania co równoległe do niej klasy ogólne. Wyróżnia ją natomiast realizacja dodatkowych zajęć na basenie, możliwość trenowania w MKP Szczecin – Klubie patronackim, możliwość wszechstronnego rozwoju psychofizycznego, budowanie więzi w grupie rówieśniczej, samorealizacja, rozwój zainteresowań.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wstąpić do klasy o profilu pływackim?

• Udział w próbie sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej pływackiej w Szkole Podstawowej nr 54 w dniach:
          1. 07.03.2023 r. o godz. 16.00
          2. 08.03.2023 r. o godz. 13.30

w dużej sali gimnastycznej

W przypadku braku możliwości przybycia na wyznaczone terminy prób sprawnościowych – dodatkowy termin po uprzednim umówieniu się poprzez e-mail: a.borucka@sp54.szczecin.pl;

Należy wyrazić zgodę na przynależność syna/córki do klasy pływackiej (wypełnienie deklaracji dostępnej w sekretariacie szkoły).

Dodatkowym warunkiem przystąpienia dziecka do klasy pływackiej jest brak medycznych przeciwwskazań do uprawiania pływania potwierdzonych badaniami lekarza sportowego.

Jak wyglądają zajęcia w okresie zimowym? Czy dzieci w związku z treningami na basenie są bardziej narażone na przeziębienia?

Dla sportowców pora roku nie ma znaczenia. Dzieci, które trenują pływanie, naprawdę rzadziej chorują. Ogromna ilość godzin poświęconych treningowi nie tylko hartuje organizm i uodparnia na przeziębienia, ale przede wszystkim uczy różnych zachowań na przykład dbania o własne zdrowie.

Wszelkich informacji dotyczących przystąpienia do klasy o profilu pływackim udziela:

Anna Borucka e-mail: a.borucka@sp54.szczecin.pl

DEKLARACJA.docx