Rok szkolnyn 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolnyn 2016/2017

Sprawozdanie_z_dzialan_SU_2017.pptx

 


WIOSENNY MECZ UCZNIOWIE-NAUCZYCIELE

Z  okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami i uczniami.  Nad prawidłowym przebiegiem tej rozgrywki czuwała p. Ewa Kucharska. Spotkanie było bardzo emocjonujące, ponieważ uczniowie nie mieli wcześniej okazji zmierzyć się ze swoimi nauczycielami na boisku. Przy ogromnym dopingu wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna nauczycieli, wygrywając 7:2. Zwycięskie gole zdobyli: p. Krzysztof Kubacki (4), p. Tomasz Korszon (1), p. Paweł Poleszak(1), p. Piotrek Nagórski (1). Honor uczniów uratował Kacper Żychowicz z kl.6b oraz Maciej Rzepnikowski z kl. 5b. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele dali z siebie wszystko, dlatego mieliśmy okazję podziwiać niezwykłe sportowe widowisko. Uczniowie już rozpoczęli przygotowania do rewanżu.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:


ADOPCJA UCZNIA Z KENII

Samorząd Uczniowski w styczniu i lutym 2017 r. uczestniczył w akcji charytatywnej „Adopcja ucznia”. Zorganizowaliśmy zbiórkę do specjalnie przygotowanych na tę okazję puszek. Dzięki hojności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się nam zebrać 814,25 zł. Ponadto podczas dyskoteki walentynkowej odbyła się loteria fantowa. Zdobyliśmy w ten sposób 87 zł. Bardzo się cieszymy, że w ten sposób zebraliśmy 901,25 zł. Okazuję się, że wszystko jest możliwe i dzięki naszemu zaangażowaniu mogliśmy pomóc Anicie Zawadi Kinyua z Kenii.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 


GÓRA GROSZA 2016

WYNIKI ZBIÓRKI

 

Od grudnia 2016 r. do stycznia 2017 r. Samorząd Uczniowski brał udział w zbiórce monet (od 1 gr do 5 zł). W akacji charytatywnej, której organizatorem jest Towarzystwo NASZ DOM, wzięli udział uczniowie klas 1- 6 naszej szkoły. Zbiórka „grosików” w naszej szkole cieszyła się dużą popularnością. Wzięły w niej  udział następujące klasy: 4b. 4c, 5a, 5b, 6a, 6b, 6c, 6d.   Najwięcej monet zebrali uczniowie z klas: 5a, 5b, 6b, 6c. Mamy świadomość, że nawet jeden grosz znaczy wiele. Dziękujemy klasie 5a oraz 6b za pomoc w spakowaniu monet, dostarczeniu ich na pocztę oraz podsumowaniu  akcji. Serdecznie dziękujemy pani naczelnik poczty przy placu Grunwaldzkim za pomoc w przygotowaniu do wysyłki 10 paczek.

rodzaj monet

Ilość monet 

klasy 4-6

kwota

1 gr

8517

85.17 zł

2 gr

7518

150.35 zł

5 gr

4510

225.50 zł

10 gr

351

35.10 zł

20 gr

171

34.20 zł

50 gr

5

2.50 zł

1 zł

1

1 zł

Razem

21073

533.33 zł

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Zapraszamy do galerii zdjęć:

POCZTA WALENTYNKOWA

Niedługo walentynki. Chcesz powiedzieć komuś coś miłego, wykonaj dla niego kartkę walentynkową. Włóż ją do koperty i zaadresuj (imię, nazwisko, klasa). Dostarcz ją do Krzyśka z klasy 5a dnia 07 lutego 2017 r.  (wtorek) o godz. 12.30 s. 205. Zostanie ona przekazana adresatowi dnia 08 lutego 2017 r. przez naszych walentynkowych listonoszy.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


JESIENNE SELFIE

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

 

Podczas spotkania SU dnia 12 stycznia 2017 r. zostały zaprezentowane  wszystkie nadesłane prace. Przedstawiciele samorządów klasowych przeprowadzili głosowanie. Oto wyniki:

I miejsce Maja Michniewicz z kl. 6c

II miejsce klasa 5a z p. Pawłem Poleszakiem

III miejsce Kacper Żychowicz z kl. 6b

wyróżnienie: Filip Samborski z kl. 5a oraz Maja Zajko- Ignatowicz z kl. 4c

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zapraszamy do galerii zdjęć:


„…Gdzie nie spojrzeć wszędzie tańce, roześmiane przebierańce…”, bal karnawałowy klas 4-6

 

W środę 11 stycznia  2017 r. w godz. od 16.30 do godz. 18.30 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich uczniów klas 4-6. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W tym roku przygotowaliśmy również ciekawe i w kolorowe stroje. Wcieliliśmy się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy, przy dźwiękach muzyki przygotowanej przez pana Krzysztofa Kubackiego, bawili się wyśmienicie! Jak co roku ogłosiliśmy konkurs na najciekawsze przebranie. Jury, w składzie p. Beata Gierczyńska, p. Jagoda Rucińska, p. Szymon Nadarzyński, zdecydowało przyznać następujące wyróżnienia:

I miejsce  Magda Tęgosik z kl. 6b,

II miejsce Martyna Dojlido z kl. 6a,

III miejsce Laura Brzuszczyńska z kl. 4a,

IV miejsce Martyna Adrianek z kl. 5b,

V miejsce wywalczyła Żaneta Biel z kl. 6d.

Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Po godzinie 18.30 zadowoleni i pełni wrażeń  wróciliśmy do swoich domów. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy! 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:


KONKURS FOTOGRAFICZNY

„ZIMOWY SZCZECIN”

Ogłaszamy konkurs fotograficzny „ZIMOWY SZCZECIN”.  Chcemy Was zachęcić do fotografowania ciekawych miejsc naszego miasta. Zdjęcia prześlijcie na adres sp54.su@gmail.com. Uczestnik konkursu może dostarczyć organizatorom tylko jedno zimowe zdjęcie z następującymi informacjami: imię  i nazwisko, klasa.

 

Ocenie podlegać będą następujące elementy prac fotograficznych:

 • wpisanie się w tematykę konkursu (Szczecin zimą),
 • pomysłowość,
 • oryginalność,
 • estetyka wykonania pracy.

 

Autorzy najwyżej ocenionych zdjęć otrzymają nagrody. Zgłaszając pracę uczestnik jednocześnie wyraża zgodę na umieszczenie zdjęć na stronie internetowej naszej szkoły.

Prace należy przesyłać na podany adres do  06 lutego 2017 r. Ogłoszenie wyników nastąpi po feriach.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 


AKCJA CHARYTATYWNA „ADOPCJA UCZNIA”

Dzieci w Kenii często pozbawione są możliwości nauki. Samorząd Uczniowski włącza się w akcję pomocy dzieciom z tego afrykańskiego kraju. Zachęcamy wszystkich do przynoszenia maskotek, książek lub innych ciekawych gadżetów. Należy je przekazać  do p. Beaty Gierczyńskiej, p. Lidii Wasilewskiej do 06 lutego 2017 r. Na dyskotece szkolnej 08 lutego 2017 r. zorganizujemy loterię fantową. Zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy siostrom z Felicjańskiego Ośrodka Misyjnego. Dzięki naszemu zaangażowaniu damy jednemu kenijskiemu dziecku możliwość rozwoju oraz edukacji. Zachęcamy wszystkim do aktywnego udziału w przedsięwzięciu.

 

                                               SAMORZĄD UCZNIOWSKI


Konkurs plastyczny

„Janusz Korczak obrońcą praw dzieci”

Zapraszamy klasy 4-6 do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym patrona naszej szkoły. Zadaniem każdej klasy jest stworzenie pracy ukazującej Janusz Korczaka jako obrońcę praw dzieci.

Wielkość prac:

 • format A3 lub A2                                                                                                                                                

 

Techniki wykonania prac:

 • rysunek, techniki malarskie, wydzieranka, collage, wycinanka papierowa, (bez zastosowania materiałów przyrodniczych);
 • praca przedstawiona w konwencji realistycznej lub abstrakcyjnej

Każda praca na odwrocie powinna zawierać metryczkę: klasa, opiekun. Prace należy dostarczyć do pani B. Gierczyńskiej i L. Wasilewskiej do 03 lutego 2017 r.  Dla klasy, która wykona najciekawszą pracę przewidziana jest nagroda.

 

                                             SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

 


GÓRA GROSZA 2016

                            Jeden grosz znaczy wiele !    

 

Po raz kolejny nasza szkoła  przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo NASZ  DOM.

W dniach 28.11 – 09.12.2016 r. na terenie naszej szkoły rozpoczynamy  zbiórkę monet od 01 gr do 5 zł. 

Zebrane pieniądze należy dostarczyć wraz  z uzupełnionym protokołem do 12 grudnia 2016 r. do sali 204, 205 o godz. 12.50.

Pamiętajcie, że każda moneta może pomóc !

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


ZAPROSZENIE NA DYSKOTEKĘ

Samorząd Uczniowski zaprasza 28 listopada 2016 r. o godz. 16.30 uczniów klas 4, 5, 6 na spotkanie z tradycją, czyli ANDZEJKOWE WRÓŻBY. Zabawa przewidziana jest do godz.18.30.

W PROGRAMIE:

dyskoteka

spotkanie z wróżkami

WSTĘP: 2 ZŁ          

  Samorząd Uczniowski


MARCHEWKOWE POLE

Po smacznych i zdrowych jabłkach przyszedł czas na kolejne warzywo, które często powinno gościć na naszych stołach. Chodzi oczywiście o marchewkę! W tym roku szkolnym uczniowie klas IV – VI postanowili zareklamować ją w formie plakatu. Powstało ich mnóstwo, a na nich świetne hasła zachęcające do jedzenia marchewek. Wszystkie dzieła uczennice klasy VIb wywiesiły na korytarzu przy sali 301. Zapraszamy do oglądania i czytania!

Dla przypomnienia:

 

Opiekunowie URS

Zapraszamy do galerii zdjęć:


                            AKCJA ZNICZ               

Jak co roku, Samorząd Uczniowski podejmuje się zbiórki zniczy, które zostaną zaniesione             na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Prosimy wszystkich uczniów  o przynoszenie zniczy do p. Beaty Gierczyńskiej (s. 205), Lidii Wasilewskiej (s. 204) lub p. Małgorzaty Smolińskiej (s. 110) do 28 października 2016 r. Dla najbardziej aktywnych klas przewidziano nagrody.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


GÓRA SREBRA 2016                                                 

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w akacji charytatywnej „Góra srebra”, która jest organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Akcja polega na zbiórce monet o nominałach 10, 20 i 50 groszy. Monety prosimy posegregować i policzyć wg nominałów (ile 10- groszówek, 20- groszówek i 50- groszówek). Samorządy klasowe przekazują zebrane pieniądze wraz ze sporządzonym własnoręcznie protokołem do  7  listopada 2016 r. p. Beaty Gierczyńskiej lub p. Lidii Wasilewskiej. Pamiętajcie, że każda moneta może pomóc !!!

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


JESIENNA DYSKOTEKA                                                         

 

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza 24 października 2016 r. o godz. 16.30 uczniów klas 4, 5, 6 na jesienną dyskotekę. Zabawa przewidziana jest do godziny 18.30. WSTĘP: 2 ZŁ. Przypominamy, że na salę gimnastyczną wchodzimy tylko w obuwiu sportowym. Listę utworów do zagrania można przekazać p. Krzysztofowi Kubackiemu. Życzymy udanej zabawy.

                                                                                     SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 


JESIENNE SELFIE       

 

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Jesienne selfie”. Macie za zadanie wykonać selfie, które pokaże piękno jesiennego krajobrazu. Zdjęcia konkursowe wysyłamy do końca listopada 2016 roku na adres b.gierczyńska@gmail.com z następującymi informacjami: imię i nazwisko autora oraz klasa, zgoda  na opublikowanie pracy na stronie internetowej szkoły. Telefony do ręki i wyruszajcie na polowanie idealnego selfie. Na najbardziej ciekawe prace czekają nagrody !

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


KROKUSOWE SZALEŃSTWO W MACIUSIU                                        

 

Zachęcamy klasy 4-6 do udziału w akcji „SADZIMY KROKUSY”. Celem naszego przedsięwzięcia jest zbiórka cebulek krokusów, które posadzimy przed szkołą. Kiedy nadejdzie wiosna, nasze oko będą cieszyć te piękne kwiaty. Dla klasy, która zbierze największą ilość kwiatowych cebulek przewidziano słodką niespodziankę. Zebrane cebulki gospodarze klas dostarczają do p. Beaty Gierczyńskiej, Lidii Wasilewskiej  do 7 listopada 2016 r.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

 


                  MARCHEWKOWE POLE      

 

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs dla klas na najciekawszy plakat, który zachęci wszystkich uczniów do jedzenia marchewek.

Gospodarze klas dostarczają pracę do 27 października 2016 r. do Aleksandry Majewskiej z klasy 6b.

Klasa może wytypować do konkursu tylko  2 plakaty. Dla najlepszych przewidziane nagrody.

Zachęcamy wszystkich uczniów, by w tym dniu na drugie śniadanie przynieść do schrupania pyszną marchewkę.

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI


     

 

NASZA SZKOŁA

 

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie na filmik promujący naszą szkołę. Konkursowe filmy przesyłamy końca listopada 2016 r. na adres b.gierczyńska@gmail.com z następującymi informacjami: imię i nazwisko autora (autorów) oraz klasa, zgoda na publikację na stronie internetowej. Praca konkursowa może być wykonana indywidualnie lub grupowo.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 


PLEBISCYT  „MAĆKI 2016”

WYNIKI

PLEBISCYT__Z_OKAZJI_DNIA_NAUCZYCIELA_-_MACKI_2016.docx

 


WYNIKI PLEBISCYTU „SUPER CHŁOPAK 2016”

 

Imię i nazwisko

klasa

Jakub Wasilewski

Radosław Tobiasz

4a

Piotr Bratus

4c

Justin Jonda

5a

Patryk Dramiński

5b

Kacper Jakubczyk

5c

Robert Piróg

6a

Kacper Wnuk

6b

Kacper Goluda

6c

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


WYBORY JUŻ ZA NAMI !

Dnia 30 września 2016 r. odbyły się wybory do Prezydium  Samorządu Uczniowskiego.  Udział w głosowaniu wzięło 140 uczniów klas 4, 5, 6. Komisja Wyborcza w składzie: Patrycja Wal, Aleksandra Poznakowska, Sandra Czajkowska  z klasy 6b dokonała podsumowania oddanych głosów:

 

Krzywina Pola 6b

14

Kucharska Donata

17

Majewska Aleksandra 6b

44

Pruski Krzysztof 5a

11

Tyras Roksana 5b

13

Wal Paulina 6b

38

Zboiński Michał 6c

37

 

 

Funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego powierzono w roku szkolnym 2016/2017 Aleksandrze Majewskiej z kl. 6b, która uzyskała 44 głosy. Jako zastępców społeczność uczniowska wskazała  Michała Zboińskiego z kl.6c oraz Paulinę Wal z kl. 6b. Funkcję sekretarza pełnić będzie Donata Kucharska  z kl. 5c, funkcję skarbnika Roksana Tyras z kl. 5b.

 

PREZYDIUM RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

PRZEWODNICZĄCA

ALEKSNADRA MAJEWSKA kl.6b

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

PAULINA WAL kl. 6b

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

MICHAŁ ZBOIŃSKI kl. 6c

SEKRETARZ

DONATA KUCHARSKA kl. 5c

SKARBNIK

ROKSANA TYRAS kl. 5b

 

 

 

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

BEATA GIERCZYŃSKA

LIDIA WASILEWSKA

KRZYSZTOF KUBACKI

 

 


PLEBISCYT "SUPER CHŁOPAK"

Zapraszamy wszystkie dziewczyny do wzięcia udziału w plebiscycie organizowanym z okazji Dnia Chłopaka.  Dziewczyny z każdej z klas wybierają  w wyniku głosowania chłopca, który ich zdaniem zasłużył na tytuł ,,SUPER CHŁOPAKA”. 

Należy pamiętać, że  „SUPER CHŁOPAK”

 • Nie używa wulgarnych słów.
 • Nie przeszkadza podczas lekcji.
 • Nie dokucza słabszym.
 • Nie wyśmiewa się z innych, nie krytykuje ich.
 • Często używa słów ”proszę”, ”dziękuję”, ”przepraszam”.
 • Wita znajome osoby, zarówno rówieśników, jak  i dorosłych.
 • Pomaga innym.
 • Jest punktualny.

 

Informacje o wynikach głosowania należy dostarczyć do 05 października do p. Beaty Gierczyńskiej (s.205) lub p. Lidki Wasilewskiej (s.204)

Samorząd Uczniowski

 


KANDYDACI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Krzywina Pola 6b

Kucharska Donata

Majewska Aleksandra 6b

Pruski Krzysztof 5a

Tyras Roksana 5b

Wal Paulina 6b

Zboiński Michał 6c

 

Wybory odbędą się w piątek 30 września 2016 r. na 2 i 3 godzinie lekcyjnej.

 

Opiekunowie SU

PLAKATY WYBORCZE:


ZEBRANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Serdecznie zapraszamy samorządy klasowe na spotkanie, które odbędzie się  14 września  2016 r. (środa) o godz. 10.45 w sali nr 205.

 

Opiekunowie SU

 

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
  ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
  70-426 Szczecin
 • Sekretariat: 91 434 5004