Akademia Przyszłości | Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości | Apel podsumowujący I półrocze | Apel podsumowujący II półrocze | Artystyczne odkrycia klasy 1C | Bal Pani Jesieni | "Dzieciaki - Sadzeniaki" kl. 1E | Dzień Chłopaka w kl. 1 - 3 | Dzień Dobrego Duszka | Zajęcia mlekiem pisane | Dzień Dziecka Dniem Patrona Szkoły | Dzień integracji w kl. 0 - 3 | Dzień Otwarty Szkoły | Dzień Pluszowego Misia | Integracyjne spotkanie na polanie klas 1d i 2b | Iskierka Radości | Koncert bajkowo - muzyczny | Koncert w Trafostacji Sztuki | Konkurs czytelniczy "Lubimy lektury" | Konkurs plastyczny "Moja Pani" | "Kwiatek dla Maciusia" | Lekcja muzealna kl. 3C | Mała Akademia Bluesa | Międzyszkolny konkurs o tytuł "Mistrza ortografii" | Międzyszkolny konkurs recytatorsko - teatralny | Pierwszaki na festynie | Pierwsza wizyta w muzeum kl. 1C | Policjanci w oddziałach przedszkolnych | Przedstawienie dla rodzinki w 1C | Przedszkole nr 18 z wizytą w naszej szkole | "Rogatywka 2015" | Szkolny konkurs kolęd i piosenki bożonarodzeniowej | Ślubowanie pierwszaków | "Śniadanie daje moc" w kl. 1C | Świąteczne warsztaty | To my - plakaty klas | Wigilia klasowa w 1A | Wiosenne przedstawienie kl. 1c | Wizyta klas młodszych w Filharmonii | Wizyta w jednostce wojskowej | Wybory Super Dziewczyny | Wycieczka kl. 1C i 3A do Radowa | Wycieczka kl. 1d i 2b do Berlina | Wycieczka - nagroda kl. 2A | Wycieczka kl. 1a, 1b i 2c do Marianowa | W 1d uczymy się i poznajemy nie tylko w klasie

Akademia Przyszłości

Inauguracja Roku Szkolnego Akademii Przyszłości w SP 54

Z radością informujemy, że 10 grudnia 2014 roku odbyła się w naszej szkole inauguracja „Akademii Przyszłości SP 54”. Przybyli na nią uczniowie wraz z rodzicami  oraz Tutorzy. Obecne były również koordynatorki szkolne, pani Marzena Wawer i pani Ula Lis. Uroczystość poprowadziła pani Paulina Jastrzębska - koordynatorka Regionalnego Programu „Akademia Przyszłości”  w Szczecinie.

Po krótkim powitaniu Tutorzy i dzieci zostali sobie przedstawieni. Były wspólne zabawy i słodki poczęstunek. Następnie przy dźwiękach kolęd i pastorałek wszyscy, wspólnie wykonywali kartki świąteczne.  W tym czasie, rodzice zapoznali się z informacjami przygotowanymi przez panią Paulinę Jastrzębską, a dotyczącymi działalności „Akademii Przyszłości” na terenie naszego kraju.

Następnie ustalono terminy spotkań dla wszystkich uczniów. Raz w tygodniu  dzieci będą się spotykały i pracowały ze swoim Tutorem na terenie naszej szkoły.

Życzymy wielu sukcesów i radości ze wspólnych spotkań.

Ula Lis i Marzena Wawer

W miniony piątek, 24 października Akademia Przyszłości zainaugurowała w Szczecinie nowy rok szkolny 2014/2015  na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US.

Osobisty tutor, cotygodniowe indywidualne zajęcia, wyprawka na początek roku, spotkania z inspirującymi ludźmi, odkrywcze wyprawy, Dzień Dziecka w fotelu prezesa oraz zaangażowanie w wydarzenia społeczne i pomoc innym. To wszystko czeka pięćdziesięciu podopiecznych AKADEMII . W tym roku AKADEMIA będzie realizować swój program w pięciu szczecińskich szkołach (nr 35, 47, 54, 61, 63). Nasza szkoła uczestniczy w programie już drugi rok.

Podczas Inauguracji, która tradycyjnie dla AKADEMII, odbyła się na wyższej uczelni, prof. dr hab. Piotr Niedzielski, Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług, wręczył małym studentom Indeksy Sukcesów, do których tutor będzie wpisywać osiągnięcia podopiecznego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Angelika Ogryzek, Miss Polski 2011, ambasadorka AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Szczecinie. Inaugurację uświetnił swoim występem Klub Cyrkowy BOSKO ze Szkoły Salezjańskiej im. Jana Bosko w Szczecinie.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to program Stowarzyszenia WIOSNA, założony przez ks. Jacka Stryczka (m. in. Szlachetna Paczka). Od 2013 roku AKADEMIA działa w Szczecinie. Pomaga dzieciom, które pomimo młodego wieku, mają za sobą trudną historię, w przezwyciężeniu szkolnych problemów. Dzieciom pomagają wolontariusze – tutorzy, którzy podczas cotygodniowych, indywidualnych zajęć wzmacniają ich samoocenę.

U. Lis