AKCJA SPORT GENERACJA - wrzesień 2014 r.

W dniu 16.09.2014 r. odbyły się zawody pt. „Akcja Sport Generacja 2014” organizowane przez Fundację Wychowania Przez Sport w Warszawie.

Akcja prowadzona była przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych, organizatorów rekreacji sportowej, wolontariuszy oraz nauczycieli.

Naszą szkołę reprezentowały dwadzieścia cztery osoby – po ośmioro uczniów z każdego poziomu. Każde dziecko otrzymało numer startowy z zapisem poszczególnych konkurencji:

- bieg sprinterski,

- bieg przez płotki,

- rzut piłeczką palantową,

-  bieg sztafetowy po obwodzie prostokąta.

Uczniowie rozpoczęli „przygodę lekkoatletyczną” od biegu integracyjnego na dystansie 1 km.  Zgodnie z ideą Pierre de Coubertina, twórcy ruchu olimpijskiego, celem  tego biegu nie jest rywalizacja. W biegu masowym z założenia mają wziąć udział wszyscy uczestnicy. Po przekroczeniu linii mety każdy uczestnik otrzymał medal.

Później rozpoczęła się rywalizacja w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych. Uczniowie na zakończenie każdej rywalizacji otrzymywali owoce i małe słodkie co nieco.

Uczniowie mieli możliwość poznać wybitnych lekkoatletów, m. in. Pawła Januszewskiego (lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, w tej konkurencji jest czterokrotnym Mistrzem Polski) oraz Karola Radke (lekkoatletę, specjalizujący się w biegu 400 m przez płotki, czterokrotny medalista Polski seniorów). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy w naszym albumie fotograficznym.

Beata Jarczewska

Krzysztof Kubacki