Festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły" Tropiciele muzealni z 1A Dzień Integracji Klasa 3c w Akademii Sztuki Inauguracja edukacji muzycznej poza szkołą Dzień Chłopaka w 3c "Cała Polska czyta dzieciom" i klasie 3c Dzień Chłopaka w 2b 2A na kręglach "Czytanie na dywanie" - wrzesień Dzień Edukacji w klasach trzecich Dzień Chłopaka w 2E Pasowanie na ucznia Klasa 3c i Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza "Na Głębokim" Kolorowe amulety pierwszaków Klasa 2E na warsztatach przyrodniczych Spotkanie z ciekawym człowiekiem w 2B Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Piękny uśmiech pierwszaka "Śniadanie daje moc" "Klub Młodego Czytelnika" Spotkanie z marynarzem w 0A Spotkanie z pielęgniarką w 0A Wspieramy akcję Iskierka Radości Pokonujemy lęk przed pająkami 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Dzień Misia w 2b 0A poznaje tajniki pracy na poczcie Mikołajki w 2e Jesienne zmagania pierwszoklasistów Świąteczne warsztaty drugoklasistów Koło Młodego Czytelnika Spotkanie z policjantem w 0A 3C na spotkaniu Flażolecistów Góra grosza 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Klasy młodsze w Filharmonii Spotkanie z policją w kl. 1-3 Pierwszaki recytują Apel podsumowujący I półrocze w kl. 0-3 Wizyta 3C w Straży Pożarnej Bal karnawałowy klas 0-3 Adopcja dziecka z Kenii "Pieluszka dla Maluszka" 2B i nietoperze 3B na warsztatach przyrodniczych Dzień Kobiet w 3B Dzień Kobiet w 2B Dzień Kobiet w 3D Dzień Kobiet w 2E Rodzice dzieciom w kl. 3C Dzień Kobiet w 2A List od Anity Ferie zimowe z akcentem sportowym "Żywa lekcja" w 3A Wiosna w 2E 2E w "Pleciudze" 2B i 3B ratują ropuchy szare 3c w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim "Bratek dla Maciusia" "Klub Małego Czytelnika" Wojewódzki Projekt Artystyczny „Nie wyrastaj z marzeń” w SP 7 Dzień Otwarty w "Maciusiu" Festyn Rodzinny w Alei Kwiatowej Bajki z dzieciństwa mojej mamy Król Maciuś z wizytą u Prezydenta, czyli obchody Dnia Dziecka i Dnia Patrona Spacer nad Jeziorem Szmaragdowym Apel podsumowujący II półrocze w kl. 0-3 Uroczysty apel dla klas III kończących I etap edukacji Uroczystość zakończenia roku "zerówek" Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-II

Rok szkolny 2016/2017

Festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły"

9 września dzieci z klasy 1A i 1B wraz z wychowawczyniami i nielicznymi rodzicami miały okazję uczestniczyć w corocznym festynie „Pierwszy dzwonek – bezpieczna droga do szkoły” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie. Celem imprezy było bezpieczne zachowanie w drodze do i ze szkoły oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Organizatorzy zadbali o to, aby na festynie byli przedstawiciele służb, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Szczecina. A są to: Państwowa Straż Pożarna, Miejska Komenda Policji, Straż Miejska, WORD, Inspekcja Transportu Drogowego, Żandarmeria Wojskowa, Służba Celna, Straż Graniczna. Wszystkie służby zaprezentowały pierwszakom zadania, które są charakterystyczne dla ich pracy. Pracownicy zadawali dzieciom pytania, aby sprawdzić ich poziom wiedzy i umiejętności dotyczących bezpieczeństwa.

Po przejściu wszystkich stanowisk i otrzymaniu potwierdzeń na Kartach startowych klasy 1A i 1B przyszedł czas na niespodzianki. Wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe opaski, plany lekcji z widniejącymi na nich numerami alarmowymi oraz cztery odblaskowe kamizelki na wyjścia poza szkołę. A na koniec było jeszcze trochę czasu na odpoczynek i zjedzenie II śniadania.

Mamy nadzieję, że zasady bezpieczeństwa i ostrożność na drodze zostaną w głowach pierwszaków na bardzo długo.

Magdalena Gerula, Joanna Mańko

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ:

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004