Festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły" Tropiciele muzealni z 1A Dzień Integracji Klasa 3c w Akademii Sztuki Inauguracja edukacji muzycznej poza szkołą Dzień Chłopaka w 3c "Cała Polska czyta dzieciom" i klasie 3c Dzień Chłopaka w 2b 2A na kręglach "Czytanie na dywanie" - wrzesień Dzień Edukacji w klasach trzecich Dzień Chłopaka w 2E Pasowanie na ucznia Klasa 3c i Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza "Na Głębokim" Kolorowe amulety pierwszaków Klasa 2E na warsztatach przyrodniczych Spotkanie z ciekawym człowiekiem w 2B Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Piękny uśmiech pierwszaka "Śniadanie daje moc" "Klub Młodego Czytelnika" Spotkanie z marynarzem w 0A Spotkanie z pielęgniarką w 0A Wspieramy akcję Iskierka Radości Pokonujemy lęk przed pająkami 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Dzień Misia w 2b 0A poznaje tajniki pracy na poczcie Mikołajki w 2e Jesienne zmagania pierwszoklasistów Świąteczne warsztaty drugoklasistów Koło Młodego Czytelnika Spotkanie z policjantem w 0A 3C na spotkaniu Flażolecistów Góra grosza 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Klasy młodsze w Filharmonii Spotkanie z policją w kl. 1-3 Pierwszaki recytują Apel podsumowujący I półrocze w kl. 0-3 Wizyta 3C w Straży Pożarnej Bal karnawałowy klas 0-3 Adopcja dziecka z Kenii "Pieluszka dla Maluszka" 2B i nietoperze 3B na warsztatach przyrodniczych Dzień Kobiet w 3B Dzień Kobiet w 2B Dzień Kobiet w 3D Dzień Kobiet w 2E Rodzice dzieciom w kl. 3C Dzień Kobiet w 2A List od Anity Ferie zimowe z akcentem sportowym "Żywa lekcja" w 3A Wiosna w 2E 2E w "Pleciudze" 2B i 3B ratują ropuchy szare 3c w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim "Bratek dla Maciusia" "Klub Małego Czytelnika" Wojewódzki Projekt Artystyczny „Nie wyrastaj z marzeń” w SP 7 Dzień Otwarty w "Maciusiu" Festyn Rodzinny w Alei Kwiatowej Bajki z dzieciństwa mojej mamy Król Maciuś z wizytą u Prezydenta, czyli obchody Dnia Dziecka i Dnia Patrona Spacer nad Jeziorem Szmaragdowym Apel podsumowujący II półrocze w kl. 0-3 Uroczysty apel dla klas III kończących I etap edukacji Uroczystość zakończenia roku "zerówek" Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-II

Rok szkolny 2016/2017

Wspieramy akcję Iskierka Radości

26 listopada 2016 roku w sobotę po raz kolejny jako szkoła przystąpiliśmy do XVI edycji Akcji Charytatywnej „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. To wspaniałe przedsięwzięcie ludzi dobrej woli rozpoczyna się w CH Kaskada, gdzie licytacjom, loteriom i kwestom towarzyszą występy uczniów szczecińskich szkół.  Są to występy wokalne, instrumentalne, taneczne, sportowe i inne.  Obecna edycja to  już trzeci raz kiedy wystąpiliśmy jako zespół wokalny „Ananasy Moniki”, bo tak się nazwaliśmy. Dzieci zaśpiewały dwa utwory „Rudy rydz” i „Autostop”. Każdej prezentacji towarzyszyły rekwizyty i ruch sceniczny. Podczas inauguracji zaprezentowało się 10 uczniów z klasy 3c: Karolina Błaszak, Julia Borysewicz, Wiktoria Ducka, Nadia Goss, Kamila Hajduk, Klaudia Kochanowska, Klaudia Krawiec, Emila Płachta, Zuzanna Stolarska, Wojciech Szymański.

Występy szkół i towarzyszące im licytacje  otwierają czas aktywizujący dzieci i dorosłych do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, a efektem  tego będzie zebranie rzeczy i funduszy, które wesprą najuboższych. Nasz tegoroczny występ był bardzo artystyczny, radosny i kolorowy; wzbudził duże zainteresowanie publiczności i wywołał burzę oklasków, a pani dyrektor Iwona Bogus nagrodziła nas słodyczami i mocno pochwaliła. Dla uczniów była to możliwość pokazania swoich umiejętności, które od zeszłego roku bardzo wzrosły,  ale też wykazania się kulturą oraz możliwością zrobienia czegoś na rzecz innych w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Zaangażowanie rodziców pokazało nam także, że nasze relacje nie ograniczają się jedynie do spotkań w szkole, zebrań i konsultacji, ale jest to proces dydaktyczno-wychowawczy polegający na współpracy szkoły i domu rodzinnego w różnych sytuacjach. Pamiętamy też, że inauguracja to dopiero początek tej wspaniałej akcji. Na terenie naszej szkoły będą trwały tygodnie pod hasłem „ kolorowe, pachnące, słodkie dni”, podczas których będziemy zbierać fundusze oraz rzeczy materialne dla osób potrzebujących naszej bezinteresownej pomocy.

                                                                                                                             Monika Herda  i klasa 3c

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004