• Pierwsze spotkanie gospodarzy

• 20 października 2016r. (w piątek) odbyło się pierwsze tak liczne spotkanie przedstawicieli klas drugich i trzecich wchodzących w skład Małego Samorządu Uczniowskiego.

Pierwsza część spotkania poświęcona była integracji uczestników. Wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu i przygotowaliśmy swoje wizytówki. Następnie usiedliśmy w kole, na dywanie i przedstawiliśmy się sobie bliżej. W dalszej części spotkania zostały omówione akcje i konkursy na rok szkolny 2016/2017. Zdecydowano, że kilka akcji będzie powtórzonych, gdyż przyniosły w ubiegłym roku wiele korzyści.

W drugiej części uczniowie podawali  propozycje książek, które chętnie wypożyczaliby ze szkolnej biblioteki.  Podczas rozmów zaproponowano, by zarekomendować książkę „Dzieci świata” Martyny Wojciechowskiej. W książce tej  dzieci znajdą odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, np.  Jak to jest być boginią mieszkającą w pałacu w Nepalu? Dlaczego najlepsi biegacze świata rodzą się w Etiopii? Odpowiedzi udzielają dzieciaki, które Martyna Wojciechowska spotkała w trakcie swoich podróży.  Matin, Lien, Mali, Zuzu i Merbatu, bohaterowie tej książki, opowiadają o swoich niesamowitych przygodach, a także o codziennych troskach i radościach. Dzieci podkreśliły, że książka ta uczy tolerancji i wrażliwości, dostarcza również mnóstwa tematów do ciekawych rozmów. Postulatem uczniów było także, aby spotkania odbywały się cyklicznie, najlepiej co miesiąc.

Do następnego spotkania.

Małgorzata Durys i Renata Ciombor