• Niepełnosprawni są wśród nas

• „Niepełnosprawni są wśród nas” – pod takim hasłem 7 marca 2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne Małego Samorządu Uczniowskiego, podczas którego pracowaliśmy w grupach nad zagadnieniami:

1. Z jakimi rodzajami niepełnosprawności  stykamy się na co dzień?
          2. Na jakie trudności napotykają niepełnosprawni?
          3. Jak możemy pomóc niepełnosprawnym?

Radą i pomocą służył nasz honorowy gość - pani Marta Murawska, mgr fizyki ze specjalnością fizyka medyczna, osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim.  Na koniec uczniowie zaprezentowali wnioski z pracy każdej grupy.

Dzieci szybko nawiązały kontakt z gościem i w kolejnej części spotkania zasypały pytaniami. Szczególnie zaskoczył je fakt, że pani Marta przyjechała na spotkanie samochodem. Okazało się osoby z niepełnosprawnością to tacy sami ludzie jak wszyscy inni, a integracja zaczyna się w sercach ludzi.

Na zakończenie delegaci klasowi otrzymali zadania na następny miesiąc.

Życzymy powodzenia w ich realizacji.

Renata Ciombor i Małgorzata Durys