• W Szkole Podstawowej nr 54 im. J. Korczaka funkcjonuje bibliotek szkolna oraz czytelnia. Głównym celem biblioteki szkolnej jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz wskazywanie różnych źródeł poszukiwania informacji i wiedzy.  Księgozbiór biblioteki dostosowany jest do potrzeb czytelniczych uczniów.  Gromadzone są w niej i udostępniane czytelnikom podręczniki szkolne, lektury, książki popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie, literatura dziecięca.  Zbiory biblioteki szkolnej uzupełniane są o nowości wydawnicze np. dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2.0. na lata 2021-2025. W czytelni szkolnej uczniowie mogą korzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism oraz stanowisk komputerowych. W bibliotece oraz czytelni szkolnej uczniowie mogą spokojnie odrabiać lekcje, czytać książki, pouczyć się oraz miło spędzić czas. Serdecznie zapraszamy!