Rok szkolny 2017/2018

Klasa 1 A

Nasza klasa 1A jest klasą integracyjną. Bardzo szybko zaklimatyzowaliśmy się w swoim towarzystwie. Mimo sporów występujących w naszej klasie potrafimy się ze sobą świetnie bawić i sobie pomagać. Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma swoje talenty ale także swoje słabości. Nikt nie może przecież być we wszystkim idealny. Dlatego pomagamy sobie nawzajem.  Niektórzy potrafią pięknie czytać, a mają problemy z poruszaniem się. Inni za to wspaniale biegają, skaczą i grają w piłkę, ale liczenie sprawia im problem. Dzięki temu, że każdy z nas jest dobry w czymś innym, idealnie się dopełniamy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi w swoim towarzystwie i mamy nadzieję, że zostanie tak na długie lata. Razem jesteśmy wyjątkowi.

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Lekcja w 1 a - stymulacja polisensoryczna

4 października 2017 roku, dzieci z klasy 1a pod czujnym okiem wychowawczyni i pedagoga wspierającego, uczestniczyły we wspaniałej zabawie, która  polegała na dostarczaniu  uczniom różnego rodzaju zmysłowych bodźców: dotykowych, smakowych, węchowych i wzrokowych. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich, w wyznaczonym miejscu sali, z soli, mąki oraz wody zagniotła ciasto. Dzieci robiły to rękoma, stopami, łokciami lub kolanami. Wąchały, próbowały i nieustannie dotykały powstającą masę, która z minuty na minutę zmieniała swoją konsystencję. Następnie  dodały do masy  barwniki i aromaty. Ciasto zrobiło się kolorowe i pięknie pachniało. Wreszcie dzieci przystąpiły do lepienia figurek , oraz wycinania przy pomocy foremek różnych  kształtów. Celem zabawy, było  dostarczenie różnych  bodźców do układu nerwowego uczniów.

Pomysł  przedsięwzięcia oparto na  stymulacji polisensorycznej. Jest to nauka, która zajmuje się wielozmysłowym doświadczaniem  świata, której celem jest wywołanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Dzieci były szczęśliwe, radosne i zadowolone.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

U. Lis

 

______________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

LEKCJA W KLASIE I A

 

matematyka_1A(1).rtf

 

 

Matematyka, nazywana  królową nauk, przysparza nie jednej osobie wiele trudności. W klasie 1A, już od początku września jesteśmy z matematyką „za pan brat”. Nie przeraża nas, bo jest dla wszystkich  świetną zabawą. To właśnie na początkowym etapie edukacji, kiedy poznajemy wszystkie podstawy, należy zadbać o to, aby matematyka była łatwa i przyjemna. Dzięki przyjaznemu przyswajaniu wiedzy matematycznej w klasach młodszych, w późniejszym okresie edukacji, dzieci z większą ochotą i motywacją wykonują większość zadań, nawet trudnych. Oto przykłady ciekawych zajęć, prowadzonych w naszej klasie:

                                                                   Monika Smolińska

                                                                            

                                                                                                                                                 

 

 

________________________________________________________________________________________

 

Warsztaty plastyczne w klasie 1A


Dnia pierwszego lutego 2018 roku w klasie IA odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci miały za zadanie wykonać zimowe drzewko okryte śniegiem. W tym celu wykorzystane zostały: bibuła, kolorowy papier, krepina, wata, oraz nieoceniona dziecięca wyobraźnia. Dzieci wyklejały drzewko wcześniej pociętą i dopasowaną do kształtu gałązki  bibułą. Dzięki takiej kolejności zajęć, dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również usprawniały motorykę małą. Nasi ambitni pierwszoklasiści bardzo lubią wymagające zadania. Długo   i mozolnie wykonywali swoje prace. Wymagana precyzja i staranność nie przestraszyła ich i z ochotą przystąpili do działania.

Monika Smolińska

                                                                                                                    

 ___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Rozmowy na dywanie

W klasie I a od pierwszego semestru uczymy się o tym jak ważny jest szacunek i życzliwość w stosunku do drugiej osoby. Mimo tego, że zawsze staramy się wcielić te zasady w życie, czasem pojawiają się w naszej klasie konflikty.  Jesteśmy przecież jeszcze dziećmi i mamy prawo popełniać błędy. Najważniejsze jednak, że potrafimy rozmawiać o naszych problemach i rozwiązywać je. Nasza wychowawczyni Pani Ula znalazła sposób na to byśmy czuli się bezpiecznie mówiąc o swoich uczuciach. . Kiedy w naszej klasie pojawia się konflikt, Pani Ula zwołuje „zebranie na dywanie”. Siadamy obok siebie i w przyjaznej atmosferze rozmawiamy. Każde nasze zebranie kończymy przypominając o tym, że nawet jeśli ktoś z nas postąpił źle, nie oznacza to, że reszta klasy powinna się do takiej osoby nie odzywać. Po takiej rozmowie, atmosfera w naszej klasie staje się znów radosna.    

 

 

                                               

       Minika Smolińska

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uroczystość prowadziła Pani Monika Cis- Szałańska. Pani Monika zadbała o podniosły charakter Pasowania.Dzieci mogły popisać się swoją znajomością baśni w odgadywaniu wcześniej przygotowanych zagadek. Wszyscy nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą, pojedynek był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie wygranymi zostali: Filip Gadomski, Jeremi Maślankowski oraz Nikola Jakóbczyk.
Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji pojedynku, dzieci mogły stworzyć własne drzewko czytelnicze. W nagrodę za wzorowe zachowanie w czasie Pasowania na Czytelnika, dużą wiedzę oraz zaangażowanie, uczniowie zostali poczęstowani pysznymi cukierkami.

Monika Smolińska

Zapraszamy do galerii zdjęć:

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

„My zasady higieny znamy ..." - klasy I

 14 lutego 2018 roku, dla naszych bystrych pierwszoklasistów, panowie z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej - Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji  Zdrowia w Szczecinie przeprowadzili prelekcję zatytułowaną „My zasady higieny znamy i o nasze ciało dbamy”. Prowadzący mówili o tym, jakie działania składają się na dbałość o higienę osobistą. Szczegółowo omówili też każdy zakres dbania o własne ciało i zdrowie. Prelekcja była połączona z prezentacją multi medialną.
Dzieci ochoczo i prawidłowo odpowiadały na zadawane pytania, czym zrobiły pozytywne wrażenie nie tylko na swoich wychowawczyniach, ale także na prelegentach. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak dbać o swoje włosy i zęby. Rozumieją jak ważna jest regeneracja organizmu, która odbywa się w czasie snu, a także jak ważne jest mycie rąk po wróceniu z dworu, zabawie z psem oraz przed jedzeniem.
 Na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzymało kolorowankę.

Monika Smolińska

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

        13 lutego 2018 roku, klasy Ia oraz Ib wybrały się do Kids Areny – Rodzinnego Parku Rozrywki. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach kulinarnych. Mogli również skorzystać ze wszystkich rozrywek znajdujących się na terenie parku.
         Do Kids Areny dotarliśmy piechotą około godziny 9.30. Dzieci szybko zdjęły ciepłe okrycia i już po kilku minutach biegały po rozległej hali, co chwilę zachwycając się nową rozrywką. Po takim szaleństwie, z ochotą  udały się na warsztaty kulinarne. Pani Magda nauczyła je, jak zrobić pyszną pizzę w kształcie serca. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.
         W oczekiwaniu na pizzę, dzieci ponownie udały się do bawialni, by dać upust całej swej dziecięcej energii. Kiedy wszyscy już nieco się zmęczyli i zgłodnieli, pani Magda poinformowała nas, że pizzę są już gotowe do jedzenia. Dzieci zachwycały się smakiem i aromatem swoich dzieł- nie jeden doświadczony kucharz, nie powstydziłby się takiego wykonania.

                                                                                       Monika Smolińska

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

W klasie 1A mamy już dosyć brzydkiej i mroźnej zimy, dlatego dziś postanowiliśmy wywołać naszą ukochaną wiosnę. Tylko jak to zrobić? Nie zastanawiając się długo, postanowiliśmy zmienić naszą zimową gablotkę. Ozdobiliśmy ją pięknymi kwiatami oraz koniczynkami. Teraz jeszcze trzeba było dodać kilka wiosennych akcentów. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy samodzielnie piękne obrazki tulipanów. Kiedy już je starannie pokolorowaliśmy, musieliśmy wyciąć je oraz nakleić na kolorowe kartki. Dzięki takiej aranżacji nasza gazetka wygląda pięknie i wiosennie. Teraz nic, tylko czekać aż prawdziwa wiosna zawita na stałe.

                                                                  Monika Smolińska

                               

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dzień Kobiet smiley

Dziś w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet. Dzień rozpoczęłyśmy od wyboru najmilszej i najfajniejszej dziewczyny z naszej klasy. Głosowanie wygrała Julia Groth. Dostała piękny dyplom, podpisany przez wszystkich naszych klasowych chłopców. Pozostałe dziewczynki dostały „medialony” z napisem SUPER DZIEWCZYNA. Wygrać dyplom mogła tylko jedna osoba, jednak wszystkie dziewczynki w naszej klasie są miłe, kochane, grzeczne i chętnie niosą pomoc innym, a przede wszystkim każda z nich czuje się „super dziewczyną”.
Nasz wspaniały klasowy dżentelmen Kasjan, zrobił wszystkim dziewczynkom niesamowitą niespodziankę. Razem z mamą zorganizował drobne upominki dla każdej dziewczynki. Ten dzień był pełen wrażeń!

Monika Smolińska

Zapraszamy do oglądania zdjęć (kliknij i powiększ):

                                       

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

MATEMATYCZNA MATA   smiley

Wraz z rozpoczęciem nowego semestru w naszej klasie dalej dbamy o to, żeby matematyka była naszym ulubionym „przedmiotem”. Pani Monika razem z Panią Ulą stworzyły „matematyczną matę”. Filc, rzepy, cyfry i znaki matematyczne dały nam tyle świetnej rozrywki. Korzystanie z maty sprawia nam ogromną zabawę i traktujemy ją jako nagrodę za dobre zachowanie.  Pani Ula i Pani Monika dobrze wiedzą, że jesteśmy bardzo sprytni i szybko zapamiętalibyśmy wyniki wszystkich działań, a przecież to nie nasza pamięć ma być ćwiczona tylko umiejętność liczenia. Właśnie dlatego każda cyferka ma przyklejony od spodu rzep, aby nasze nauczycielki mogły zmieniać działania.

Monika Smolińska

Zapraszamy do galerii (kilknij na zdjęcie i otwórz):

                        

 

                                  

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

28 marca, klasa 1A wybrała się do Muzeum Narodowego w Szczecinie na ciekawą lekcję muzealną dotyczącą życia w Afryce Zachodniej. Dzieci miały okazję poznać tradycje plemienia Somba. Poznały warunki życia tej społeczności- jak wygląda ich codzienność, związane z nią obowiązki, podział ról, przyjemności oraz troski. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się budowanym przez nich domom, poznać typowe dla tej części kontynentu uprawy i hodowle. Ważnym elementem naszego spotkania była również „wizyta na targowisku” i poznaniu jego specyfiki. Pani Dorota, postarała się, aby przekazać dzieciom tą jakże trudną wiedzę w sposób ciekawy, przez co lekcja minęła nam bardzo szybko i w wesołej atmosferze.

Monika Smolińska

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 1a i 2a mieli zaszczyt wziąć udział w XIII Turnieju Integracyjnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41 w Szczecinie. Razem z nauczycielem wspomagającym z klasy 1a i zawsze chętnymi do pomocy mamami, dzieci wybrały się na ulicę Cyryla i Metodego, żeby reprezentować naszą szkołę w Turnieju. Uczniowie mieli za zadanie przygotować makietę tramwaju. Jako, że naszym środkiem transportu do SP41 był tramwaj nr 12, właśnie taki tramwaj dzieci postanowiły przygotować. Nasza praca spotkała się z uznaniem jury i wróciliśmy do naszej kochanej Szkoły z pucharem i zaszczytnym drugim miejscem. Uczestnikami turnieju byli Tomek i Michał Staniszewscy, Paulina Marciniak, Filip Szostak, Julia Groth oraz Adam Łukaszyk.

                                                                                                                                                                                                                                               Monika Smolińska

Zaprtaszamy do galerii zdjęć:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Warsztaty taneczne w SP63


15 maja 2018 roku, sześciu uczniów z klasy 1A oraz 4A wybrało się wraz z opiekunem na warsztaty taneczne do Szkoły Podstawowej nr 63 w Szczecinie. Celem imprezy było kształtowanie wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu oraz  dobra zabawa poprzez ruch. Warsztaty były prowadzone przez choreografa. W przerwie między tańcem, na uczniów czekał pyszny i zdrowy poczęstunek. Nasi uczniowie tańczyli tak wspaniale, że zostali obdarowani medalami a nasza Szkoła zdobyła Złotą Płytę.

Monika Smolińska

Zapraszamy do galerii:

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Wycieczka klasowa


17 maja 2018 roku klasy pierwsze i zerowe, wybrały się razem na wycieczkę szkolną do Trzebieży. Na miejscu był zorganizowany Festyn „Picnic Country Show”. Na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak nauka tańca „Polka kowbojka”, konkursy w stylu country, zabawy muzyczne, wspólna biesiada przy kiełbaskach z grilla, zwiedzanie Promenady w Trzebieży i odwiedzenie placów zabaw a także możliwość zrobienia tatuażu w stylu kowbojskim. Po tylu wspaniałych atrakcjach, o godzinie 15 wróciliśmy szczęśliwi do szkoły.

Monika Smolińska

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004