Klasa 1 ALekcja w 1 a - stymulacja polisensoryczna

Nasza klasa 1A jest klasą integracyjną. Bardzo szybko zaklimatyzowaliśmy się w swoim towarzystwie. Mimo sporów występujących w naszej klasie potrafimy się ze sobą świetnie bawić i sobie pomagać. Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma swoje talenty ale także swoje słabości. Nikt nie może przecież być we wszystkim idealny. Dlatego pomagamy sobie nawzajem.  Niektórzy potrafią pięknie czytać, a mają problemy z poruszaniem się. Inni za to wspaniale biegają, skaczą i grają w piłkę, ale liczenie sprawia im problem. Dzięki temu, że każdy z nas jest dobry w czymś innym, idealnie się dopełniamy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi w swoim towarzystwie i mamy nadzieję, że zostanie tak na długie lata. Razem jesteśmy wyjątkowi.

Lekcja w 1 a - stymulacja polisensoryczna

4 października 2017 roku, dzieci z klasy 1a pod czujnym okiem wychowawczyni i pedagoga wspierającego, uczestniczyły we wspaniałej zabawie, która  polegała na dostarczaniu  uczniom różnego rodzaju zmysłowych bodźców: dotykowych, smakowych, węchowych i wzrokowych. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich, w wyznaczonym miejscu sali, z soli, mąki oraz wody zagniotła ciasto. Dzieci robiły to rękoma, stopami, łokciami lub kolanami. Wąchały, próbowały i nieustannie dotykały powstającą masę, która z minuty na minutę zmieniała swoją konsystencję. Następnie  dodały do masy  barwniki i aromaty. Ciasto zrobiło się kolorowe i pięknie pachniało. Wreszcie dzieci przystąpiły do lepienia figurek , oraz wycinania przy pomocy foremek różnych  kształtów. Celem zabawy, było  dostarczenie różnych  bodźców do układu nerwowego uczniów.

Pomysł  przedsięwzięcia oparto na  stymulacji polisensorycznej. Jest to nauka, która zajmuje się wielozmysłowym doświadczaniem  świata, której celem jest wywołanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Dzieci były szczęśliwe, radosne i zadowolone.

U. Lis

LEKCJA W KLASIE I A

matematyka_1A(1).rtf

Matematyka, nazywana  królową nauk, przysparza nie jednej osobie wiele trudności. W klasie 1A, już od początku września jesteśmy z matematyką „za pan brat”. Nie przeraża nas, bo jest dla wszystkich  świetną zabawą. To właśnie na początkowym etapie edukacji, kiedy poznajemy wszystkie podstawy, należy zadbać o to, aby matematyka była łatwa i przyjemna. Dzięki przyjaznemu przyswajaniu wiedzy matematycznej w klasach młodszych, w późniejszym okresie edukacji, dzieci z większą ochotą i motywacją wykonują większość zadań, nawet trudnych. Oto przykłady ciekawych zajęć, prowadzonych w naszej klasie:

Monika Solińska

Warsztaty plastyczne w klasie 1A

Dnia pierwszego lutego 2018 roku w klasie IA odbyły się warsztaty plastyczne. Dzieci miały za zadanie wykonać zimowe drzewko okryte śniegiem. W tym celu wykorzystane zostały: bibuła, kolorowy papier, krepina, wata, oraz nieoceniona dziecięca wyobraźnia. Dzieci wyklejały drzewko wcześniej pociętą i dopasowaną do kształtu gałązki  bibułą. Dzięki takiej kolejności zajęć, dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale również usprawniały motorykę małą. Nasi ambitni pierwszoklasiści bardzo lubią wymagające zadania. Długo   i mozolnie wykonywali swoje prace. Wymagana precyzja i staranność nie przestraszyła ich i z ochotą przystąpili do działania.

Monika Smolińska

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Rozmowy na dywanie

W klasie I a od pierwszego semestru uczymy się o tym jak ważny jest szacunek i życzliwość w stosunku do drugiej osoby. Mimo tego, że zawsze staramy się wcielić te zasady w życie, czasem pojawiają się w naszej klasie konflikty.  Jesteśmy przecież jeszcze dziećmi i mamy prawo popełniać błędy. Najważniejsze jednak, że potrafimy rozmawiać o naszych problemach i rozwiązywać je. Nasza wychowawczyni Pani Ula znalazła sposób na to byśmy czuli się bezpiecznie mówiąc o swoich uczuciach. . Kiedy w naszej klasie pojawia się konflikt, Pani Ula zwołuje „zebranie na dywanie”. Siadamy obok siebie i w przyjaznej atmosferze rozmawiamy. Każde nasze zebranie kończymy przypominając o tym, że nawet jeśli ktoś z nas postąpił źle, nie oznacza to, że reszta klasy powinna się do takiej osoby nie odzywać. Po takiej rozmowie, atmosfera w naszej klasie staje się znów radosna.

Minika Smolińska

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uroczystość prowadziła Pani Monika Cis- Szałańska. Pani Monika zadbała o podniosły charakter Pasowania.Dzieci mogły popisać się swoją znajomością baśni w odgadywaniu wcześniej przygotowanych zagadek. Wszyscy nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą, pojedynek był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie wygranymi zostali: Filip Gadomski, Jeremi Maślankowski oraz Nikola Jakóbczyk.
Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji pojedynku, dzieci mogły stworzyć własne drzewko czytelnicze. W nagrodę za wzorowe zachowanie w czasie Pasowania na Czytelnika, dużą wiedzę oraz zaangażowanie, uczniowie zostali poczęstowani pysznymi cukierkami.

Monika Smolińska

13 lutego 2018 roku, klasy Ia oraz Ib wybrały się do Kids Areny – Rodzinnego Parku Rozrywki. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach kulinarnych. Mogli również skorzystać ze wszystkich rozrywek znajdujących się na terenie parku.
         Do Kids Areny dotarliśmy piechotą około godziny 9.30. Dzieci szybko zdjęły ciepłe okrycia i już po kilku minutach biegały po rozległej hali, co chwilę zachwycając się nową rozrywką. Po takim szaleństwie, z ochotą  udały się na warsztaty kulinarne. Pani Magda nauczyła je, jak zrobić pyszną pizzę w kształcie serca. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem.
         W oczekiwaniu na pizzę, dzieci ponownie udały się do bawialni, by dać upust całej swej dziecięcej energii. Kiedy wszyscy już nieco się zmęczyli i zgłodnieli, pani Magda poinformowała nas, że pizzę są już gotowe do jedzenia. Dzieci zachwycały się smakiem i aromatem swoich dzieł- nie jeden doświadczony kucharz, nie powstydziłby się takiego wykonania.