FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

Od 1 do 8 grudnia zbieraliśmy różne produkty, by stworzyć paczkę dla wybranej przez nas rodziny w akcji „Szlachetna Paczka 2017”. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły przynosili produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, artykuły chemiczne i kosmetyczne, przybory szkolne, pościel, poszewki, ręczniki. Zakupiliśmy też prezenty specjalnie pod choinkę – mikser, buty i torebkę. Zebraliśmy także kwotę 1205 zł, co wystarczy na zakup 1,5 tony węgla. Zapakowaliśmy wszystko w 25 kartonów i zawieźliśmy w piątek do punktu zbiórki. W niedzielę, 10 grudnia, paczka dotarła do naszej „Szlachetnej Rodzinki”.

Relacja wolontariusza z wręczenia paczki Rodzinie.

Kiedy przyjechaliśmy do pani Basi z paczkami, nie mogła uwierzyć, że jest ich aż tyle. Stała z boku w kącie i płakała ze wzruszenia. Stwierdziła, że nigdy nikt nie sprawił jej aż tyle radości na raz - "25 razy szczęście". Pani Kasia z wrażenia aż usiadła. Powiedziała, że teraz długo nie będzie musiała się martwić o pieniądze na zakupy, bo mają zapas na długi czas. Pani Basia przytulała robot, który otrzymała, jakby był maskotką. Nie mogła uwierzyć, że naprawdę teraz należy do niej.

Co chce przekazać wolontariusz?

Dziękuję serdecznie za wszystkie chwile spędzone na kompletowaniu darów. Rozmowa z Darczyńcą byłą dla mnie wspaniałym doświadczeniem i niesamowicie emocjonalną przygodą. Bardzo się cieszę, że mogłam być pośrednikiem w tak wspaniałej paczce. Łzy szczęścia leciały mi ciurkiem, kiedy patrzyłam na radość, jaką sprawiliście Państwo Rodzinie. Na pewno jest to wydarzenie, które zapamiętam na bardzo długo.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Rodzina jest bardzo wdzięczna. Pani Basia nie umie wyrazić słowami, jak bardzo jest to dla nich pomocne. Dzięki otrzymanym darom będą mogły spokojnie zorganizować święta i zaprosić całą rodzinę do ciepłego domu.

W imieniu swoim, wolontariuszy z naszego Koła Wolontariatu oraz przede wszystkim obdarowanej rodziny dziękuję każdemu, kto choć w najmniejszym stopniu przyczynił się do tej chwili radości i wzruszenia trzech doświadczonych przez los kobiet.

Warto pomagać!!!

Lidka Wasilewska

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

DRODZY UCZNIOWIE!

Rozpoczynamy akcję ”GÓRA GROSZA”, która ma na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom potrzebującym. Organizatorem XVIII edycji jest Towarzystwo Nasz Dom.
Akcja potrwa do 15 grudnia 2017 roku. W tym czasie uczniowie klas 4 -7 będą zbierali monety o nominałach: 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł.  Za zbiórkę w każdej klasie odpowiedzialny jest gospodarz.
Liczymy na Waszą pomoc!

Lidia Wasilewska

DZIĘKUJEMY!!!

W ubiegłym tygodniu nasze wolontariuszki – Ola Majewska, Sandra Czajkowska, Patrycja Wal i Ola Poznachowska z kl. 7b – zaglądały do każdego pomieszczenia w szkole, począwszy od sal zerówek, a skończywszy na gabinecie Pani Dyrektor. W ramach akcji charytatywnej dziewczynki zbierały dary dla wychowanków Domu Dziecka w Tanowie - słodycze i przybory szkolne. Z radością pakowaliśmy tę górę prezentów. Uzbieraliśmy czternaście dużych toreb, które trzeba było zawieźć w sobotę, 25 listopada, do punktu zbiórki przy stadionie Pogoni. Mimo niesprzyjającej pogody w umówionym miejscu pojawiło się ośmioro uczniów chętnych do pomocy: Lila Laszczyńska, Hubert Świątek i Iwan Wułgusiak z kl. 5b, Jakub Wasilewski z kl. 5a, Ola Majewska i Patrycja Wal z kl. 7b oraz Nikola Forczmańska i Kacper Goluda z kl. 7c. Dzielnie dźwigali ciężkie pakunki i dostarczyli je na miejsce. W nagrodę od organizatorów akcji otrzymali pamiątkowe czapeczki.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.

Liczymy na dalsze wsparcie, bo zaczynamy akcję „Góra Grosza” i „Paczka dla zwierzaczka”.

RUSZYŁ WOLONTARIAT!

W czwartek 16 listopada odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu. Pojawiło się na nim siedemnaścioro uczniów chętnych do pomocy potrzebującym. Okazało się, że wszyscy byli świadomi tego, jakie powinien mieć cechy wolontariusz oraz jak wygląda jego praca. Mamy nadzieję, że efekty naszych działań będą widoczne przez cały rok i przysporzą wiele radości potrzebującym. Ustaliliśmy, że zaczniemy od pomocy dzieciom z Domu Dziecka w Tanowie. Zachęcamy więc do udziału w zbiórce słodyczy i przyborów szkolnych, która potrwa do piątku (24 listopada).  Zaraz potem rozpoczynamy akcję „Góra Grosza”.

Pomóżcie, nie bądźcie obojętni!

Lidka Wasilewska

DRODZY UCZNIOWIE!

Poszukujemy życzliwych i pełnych energii osób,

które chciałyby swój czas poświęcić pomocy potrzebującym.

Jeśli uważasz, że pomaganie jest czymś oczywistym i masz ochotę  wspierać nasze działania, zapraszamy na spotkanie

Szkolnego Koła Wolontariatu, które odbędzie się
w czwartek

16 listopada 2017 r. o godz. 11.40 w sali 204.

Lidia Wasilewska