Integracja 2018/2019

KLASA 1A

06.11.2018r. nasza klasa ponownie mogła uczestniczyć w lekcji muzealnej, organizowanej na Zamku Książąt Pomorskich. Zanim jednak tam dotarliśmy spotkała nas ogromna niespodzianka, którą okazał się sam prezydent Szczecina pan Piotr Krzystek. Poczęstował nas pączkami i cukierkami, a my zwiększyliśmy swoją energię i dotarliśmy na zajęcia w muzeum. Tym razem ich treść była związana z nadchodzącym świętem: 100 letniej rocznicy Niepodległości Polski. Pani edukatorka opowiedziała naszym dzieciom legendę o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, którzy dali początek pewnym krajom. Wśród nich największą uwagą został obdarzony, rzecz jasna, Lech i jego gród Gniezno, który dzieci oznaczały na mapie Polski. Wśród usłyszanych histori wyróżnić można również czas niewoli Polski. A żeby przybliżyć naszym pierwszakom samą jej długość, pani poprosiła nas o wycięcie cyfr od 0 do 123 oraz ułożenie ich w węża. To było naprawdę trudne zadanie! Mogliśmy także utrwalić symbole naszego kraju w postaci flagi i herbu. Zapamiętmy tę lekcję na bardzo długo.

30.10.2018 roku nasza klasa uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym organizowanym przez szczecińską Pleciugę, pt. „Czerwony Kapturek”. Znaną wszystkim historię małej dziewczynki mogliśmy poznać na nowo, a to dzięki wzbogaceniu klasycznej opowieści przez piosenki, dowcipne teksty, bezpośrednie zwroty do małej publiczności, które jeszcze bardziej angażowały nas w przedstawienie i wywoływały uśmiechy na naszych twarzach.

18 października 2018r. klasa I A wybrała się do Muzeum w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie mogła uczestniczyć  w lekcji muzealnej prowadzonej przez edukatora muzealnego. Dzięki niemu ta wycieczka okazała się kreatywną zabawą. Dzieci oprócz poznania najciekawszych eksponatów, możliwości wyrażania własnych opinii oraz odróżniania podstawowych nazw w malarstwie (pejzaż, portret, blejtram), mogły usystematyzować nowo nabytą wiedzę poprzez zadanie kolorowania przykładowej pracowni malarskiej i utrwalania nazewnictwa z tym związanego. To było bardzo fascynujące spotkanie ze sztuką!