Integracja 2018/2019

KLASA 1A

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Centrum Galaxy stworzyło „Piernikową krainę”, w której znaleźliśmy się 17.12.2018. Przy pomocy instruktorów stworzyliśmy niejadalne ozdoby choinkowe z ciasta piernikowego: wałkowaliśmy ciasto, wycinaliśmy ozdoby z różnych foremek oraz dekorowaliśmy pierniczki za pomocą lukrów, posypek i suszonych owoców. Tak nam się podobało, że za rok ponownie odwiedzimy „Piernikową krainę”.


12 grudnia 5 uczniów naszej klasy wzięło udział w „Szczecińskiej Olimpiadzie Integracyjnej” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 74. Sportowe zmagania okazały się dla nas doskonałą zabawą, a dodatkowo nad naszym samopoczuciem czuwali studenci IKF-u. Atrakcją dla wszystkich była śpiewająca Elza z „Krainy Lodu” oraz żywa maskotka „Miś”. Dla każdego sportowca przygotowany został medal. Dziękujemy bardzo za udaną zabawę!

 

 

 


06.11.2018r. nasza klasa ponownie mogła uczestniczyć w lekcji muzealnej, organizowanej na Zamku Książąt Pomorskich. Zanim jednak tam dotarliśmy spotkała nas ogromna niespodzianka, którą okazał się sam prezydent Szczecina pan Piotr Krzystek. Poczęstował nas pączkami i cukierkami, a my zwiększyliśmy swoją energię i dotarliśmy na zajęcia w muzeum. Tym razem ich treść była związana z nadchodzącym świętem: 100 letniej rocznicy Niepodległości Polski. Pani edukatorka opowiedziała naszym dzieciom legendę o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, którzy dali początek pewnym krajom. Wśród nich największą uwagą został obdarzony, rzecz jasna, Lech i jego gród Gniezno, który dzieci oznaczały na mapie Polski. Wśród usłyszanych histori wyróżnić można również czas niewoli Polski. A żeby przybliżyć naszym pierwszakom samą jej długość, pani poprosiła nas o wycięcie cyfr od 0 do 123 oraz ułożenie ich w węża. To było naprawdę trudne zadanie! Mogliśmy także utrwalić symbole naszego kraju w postaci flagi i herbu. Zapamiętmy tę lekcję na bardzo długo.

 

  


30.10.2018 roku nasza klasa uczestniczyła w przedstawieniu teatralnym organizowanym przez szczecińską Pleciugę, pt. „Czerwony Kapturek”. Znaną wszystkim historię małej dziewczynki mogliśmy poznać na nowo, a to dzięki wzbogaceniu klasycznej opowieści przez piosenki, dowcipne teksty, bezpośrednie zwroty do małej publiczności, które jeszcze bardziej angażowały nas w przedstawienie i wywoływały uśmiechy na naszych twarzach.

 

    


18 października 2018r. klasa I A wybrała się do Muzeum w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie mogła uczestniczyć  w lekcji muzealnej prowadzonej przez edukatora muzealnego. Dzięki niemu ta wycieczka okazała się kreatywną zabawą. Dzieci oprócz poznania najciekawszych eksponatów, możliwości wyrażania własnych opinii oraz odróżniania podstawowych nazw w malarstwie (pejzaż, portret, blejtram), mogły usystematyzować nowo nabytą wiedzę poprzez zadanie kolorowania przykładowej pracowni malarskiej i utrwalania nazewnictwa z tym związanego. To było bardzo fascynujące spotkanie ze sztuką!

 

      

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004