• DORADZTWO ZAWODOWE

DORADCA ZAWODOWY W SZKOLE – KIM JEST?

Doradca zawodowy udziela pomocy w planowaniu dalszego kształcenia i kariery zawodowej m.in. w formie grupowych i indywidualnych porad uwzględniając predyspozycje indywidualne osób korzystających z pomocy, a także potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego.

DLA KOGO?

Działania szkolnego doradcy zawodowego skierowane są do dzieci i młodzieży, a w szczególności młodzieży kończącej szkołę podstawową, która poszukuje odpowiedzi m.in. na pytania:

– Jakie są moje zainteresowania i umiejętności?

– Jakie są moje plany, pasje i cele. A jeśli ich nie ma?

– Która szkoła/uczelnia jest dla mnie odpowiednia?

– Moja wymarzona praca?

– Czy istnieją alternatywy ścieżki kształcenia do mojej wymarzonej pracy?

Doradca zawodowy wspiera również rodziców uczniów mających dylematy edukacyjne i zawodowe.

JAKIE SĄ KORZYŚCI?

Dzięki pomocy doradcy zawodowego można m.in.:

– nauczyć się jak zaplanować swoją dalszą edukację oraz karierę zawodową,

– uzyskać jasność swoich planów i celów zawodowych,

– uzyskać informacje na temat swoich mocnych strony, talentów i w jaki sposób wykorzystać je w planowaniu dalszej edukacji,

– otrzymać informacje na temat aktualnych wymagań rynku pracy, aktualnych możliwości dróg kształcenia.

Zapraszam do kontaktu bezpośrednio w gabinecie nr 101

Elżbieta Wnuk – doradca zawodowy