• Iskierka wstęp

•         W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła poraz drugi przystapiła do akcji charytatywnej "Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości  - Szczecińskie Szkoły Potrzebującym". Celem akcji jest podjęcie działań, które zaktywizują dzieci oraz młodzież szczecińskich i polickich szkół do niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Efektem tej aktywności będzie zbieranie artykułów papierniczych i chemicznych oraz funduszy jako materialnego wsparcia dla najuboższych.

Inauguracja akcji odbyła się 19 listopada 2011 roku w Centrum Handlowym Galaxy w Szczecinie. W czasie jej trwania odbyły się prezentacje szkół biorących udział w akcji, loteria fantowa, aukcje różnych przedmiotów przygotowanych przez szkoły.

W naszej szkole przez cały czas trwania akcji uczniowie wraz z rodzicami podejmują różne działania mające na celu pomoc innym. Tradycją szkoły stały się "Słodkie poniedziałki". Rodzice pieką ciasta, które są sprzedawane za symboliczną złotówkę. Ciasta są bardzo smaczne i cieszą się dużą popularnością wśród uczniów. Przez cały czas trwania akcji zbierać będziemy artykuły papiernicze, przybory szkolne, pluszaki oraz środki czystości. Podumowanie i finał odbędzie się w lutym 2012 roku.

Do tego czasu zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do aktywnego udziału a tej akcji.