5 porcji warzyw, owoców lub soku

Założenia programu

Program – „5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU”

Kampania 5 porcji warzyw owoców lub soku kładzie nacisk na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Głównym celem akcji jest zachęcanie dzieci do promowania idei zdrowego odżywiania w swoim otoczeniu. Aby zrealizować program, do połowy kwietnia trzeba przeprowadzić zajęcia w oparciu o cztery specjalnie przygotowane scenariusze. Należy również wypełnić ankiety sprawdzające poziom wiedzy uczniów przed rozpoczęciem i po zakończeniu programu oraz wpisać zbiorcze dane do formularza udostępnionego na stronie internetowej. Wspólne zaangażowanie w promowanie zdrowego żywienia pomoże maluchom w realizacji ich pragnień w przyszłości. Tylko prawidłowa dieta zapewni dzieciom zdrowie i energię do realizacji marzeń każdego dnia, dlatego tak ważna jest przemyślana edukacja najmłodszych uczniów oraz ich otoczenia, które powinno pokazywać właściwe wzorce.

Organizator - Krajowa Unia Producentów Soków

Partner merytoryczny – Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie

Patronat Honorowy nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia