• Wyniki konkursów

• WYNIKI KONKURSU KULINARNEGO DLA KLAS V-VI

„Sałatkowy zawrót głowy”

W dniu 17.04.2013r. odbył się w stołówce szkolnej konkurs kulinarny dla klas V-VI. Swój udział zgłosiło 9 zespołów, składających się z trzech przedstawicieli każdej klasy.

Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego żywienia, rozwijanie zainteresowań kulinarnych naszych uczniów oraz pogłębianie i doskonalenie umiejętności wcześniej zdobytych. Uczestnicy konkursu w domu wykonali dodatkowe zadanie - przepis na surówkę lub sałatkę, którą przygotowywali wspólnie pod czujnym okiem Jury. Sami, we własnym zakresie dostarczyli potrzebne produkty oraz narzędzia, niezbędne do wykonania potrawy. Zadbali również
          o odpowiedni strój i stanowisko pracy. Na wykonanie konkursowego zadania uczniowie mieli 60 minut.

Pani Dyrektor Iwona Bogus powitała uczestników konkursu i życzyła udanej współpracy oraz zwycięstwa.

Uczniowie podczas wykonywania surówki lub sałatki, wykazali się dużą umiejętnością pracy
          w grupie. Jurorzy obserwowali pracę każdego z 7 zespołów, biorących udział w konkursie. Zauważyć można było staranne i dokładne wykonanie przydzielonych zadań. Przygotowywanie potraw było sprawne, wykonywane z uwagą i starannością, a także z zachowaniem przepisów bhp. Jurorzy sprawdzali także, czy potrawa jest przyrządzona zgodnie z przepisem i zgodna z tematem.

Uczniowie przygotowując potrawę starali się jak najładniej udekorować swoje danie, by było ono kolorowe i estetyczne. Zespoły zaprezentowały także dekorację stołu według własnego pomysłu. Po zakończonej pracy, uczestnicy mogli spróbować surówek sporządzonych przez rówieśników.

Jury w składzie: pani Dorota Popowska, pani Małgorzata Dutka, pani Beata Gierczyńska, pani Agnieszka Siergiej, po degustacji potraw ogłosiło wyniki zmagań uczniów.

I miejsce – zdobył zespół z klasy 5e, w składzie: Joanna Tyras, Magdalena Kleszczyńska, Nikola Małecka

II miejsce- zespół z klasy 5d, w składzie: Anastazja Gleba, Wiktoria Baran, Natalia Kukawka,

III miejsce – zdobył zespół z klasy 6c, w składzie: Magdalena Demczuk, Zofia Wójtowicz, Daria Bolek.

Zwycięzcom gratulujemy!

Małgorzata Smolińska, Małgorzata Dutka

GALA  FINAŁOWA KONKURSU PLASTYCZNEGOz okazji „Międzynarodowego dnia Książki Dla Dzieci”

zorganizowanego przez WSH TWP w Szczecinie

dla uczniów klas 0 - III

Konkurs przewidywał dwie kategorie:

1. „Mój ulubiony bohater” (rysunek)
          2. „Tak powinna wyglądać okładka mojej ulubionej książki (plakat)

NAGRODZENI  UCZNIOWIE:

W pierwszej kategorii:

MIEJSCE II   -  Kowalczyk Laura kl.  I a

MIEJSCE III  -  Paliwoda Martyna kl. I b

Uczennice otrzymały dyplomy i książki.

WYRÓŻNIENIA:

otrzymały całe klasy:

1. Klasa 0 a
          2. Klasa I a
          3. Klasa I b
          4. Klasa  I d
          5. Klasa II d
          6. Klasa III b
          7. Klasa III e

Klasy otrzymały dyplomy.

Cała szkoła została wyróżniona za największe zaangażowanie i udział w konkursie.

Organizatorem konkursu na etapie  szkolnym byli nauczyciele biblioteki;

p. E. Janicka, p. A. Rudzka, p. J. Janiak

Opiekunem wyjścia z uczniami była Jolanta Janiak.

Dnia 15 marca 2013r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Scenicznego Mówienia ,,Bajecznie i Romantycznie”.  Jury  w składzie, Pani Iwona Bogus, Barbara Adamowicz, Agnieszka Czachorowska pod przewodnictwem Pani Justyny Rawskiej-absolwentki reżyserii teatru dzieci i młodzieży  we Wrocławiu, wyłoniło najlepszych recytatorów.

kategoria klas I- III

I miejsce Maja Malesza SP  5

II miejsce Karol Kosmala SP 12

III miejsce Maja Michniewicz SP 54

wyróżnienie : Bartosz Siedlecki SP 12, Oliwia Pyka SP 54

kategoria klas IV- VI

I miejsce Matylda Godlewska SP 56, Marek Giedrys SP 54

II miejsce Błażej Nawrotka SP 3

wyróżnienie: Julia Łatka SP 12, Anna Marszałek CKS

Beata Gierczyńska, Ula Lis

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU SCENICZNEGO MÓWIENIA

BAJECZNIE I ROMANTYCZNIE

klasy 1-3

I miejsce: Maja Michniewicz kl. 2d

II miejsce: Łukasz Berezak kl. 3c

wyróżnienie: Oliwia Pyka  kl. 3c

klasy 4-6

I miejsce: Karolina Pietroszek  kl. 6d

II miejsce: Marek Giedrys kl. 4c

wyróżnienie: Agata Wal kl. 4d

Maja Michniewicz, Łukasz Berezak, Karolina Pietroszek, Marek Giedrys        będą reprezentować szkołę podczas IV Międzyszkolnego Konkursu Scenicznego Mówienia Bajecznie i Romantycznie, który odbędzie się  15 marca 2013r.

Recytatorom gratulujemy !

Beata Gierczyńska, Ula Lis

MICHAŁ OLEKSY, uczeń klasy 6d, został finalistą V KONKURSU HISTORYCZNEGO dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, zorganizowanego przez XIIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.

Serdecznie gratuluję

Anna Suterska