Aktualności 2018/2019

100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w świetlicy szkolnej przeprowadzono pogadanki i rozmowy na temat:

• Józef Piłsudski – bohater narodowy
  • Drogi do wolności
  • Sportowcy 100-lecia
  • Historia powstania Roty
  • Działalność zaborców – strajk dzieci szkolnych w 1910 roku

Na zajęciach plastycznych uczniowie wykorzystując różne techniki plastyczne wykonali prace o tematyce patriotycznej i niepodległościowej.

W wolnych chwilach śpiewaliśmy pieśni „Jeszcze Polska nie zginęła”, „My Pierwsza Brygada”, „Rota”, „Płynie Wisła, płynie”.

Będziemy opowiadać o przeszłości naszym dzieciom i ich dzieciom, aby poznały dzieje swojej ojczyzny. Chcemy by były dumne z tego, że są Polakami.

Dzień Chłopaka

Świętowanie „Dnia Chłopaka” stało się już tradycją w świetlicy szkolnej.
Dnia  28.09.2018 w piątek zorganizowaliśmy zabawę niespodziankę dla chłopców uczęszczających do świetlicy. Dużo radości i śmiechu wywołały zabawy ruchowe oraz wierszyk niespodzianka, który przygotowały koleżanki. Na zakończenie spotkania dziewczynki wręczyły wszystkim chłopcom  prezenty.

Przyjmij życzenia chłopie kochany

W dniu Twojego Święta od znajomej baby,

Niech Ci się spełnią wszystkie Twe marzenia

I niech realne staną się pragnienia.

"Jesienią"

Jesienią, jesienią sady się rumienią: czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią .

Czerwone jabłuszka, złociste gruszeczki, świecą się jak gwiazdy pomiędzy listeczki.

-Pójdę ja się, pójdę pokłonić jabłoni, może mi jabłuszko w czapeczkę uroni!

-Pójdę ja do gruszy, nastawię fartuszka, może w niego spadnie jaka śliczna gruszka!

Jesienią, jesienią sady się rumienią: czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią.

Maria Konopnicka