Apel z okazji Dnia Niepodległości 2013 | Bajki samograjki | Dzień Chłopaka | Dzień otwarty w gm nr 11 | Dyskoteka andrzejkowa | Idź po rozum do głowy | Jasełka | Koło turystyczne i ekologiczne | Konstytucja 3 maja | Lekcja biblioteczna | Mecze piłki nożnej z SOSW Tanowo | Milion jeży | Mistrzowie województwa | Multimedialny dyrygent | Nie wyrastaj z marzeń | O Papieżu, który został świętym | Otrzęsiny klas 4 | Otwarcie boisk | „Ozdoby z warzyw i owoców” - warsztaty | Poczta walentynkowa | Podsumowanie I półrocza | Polacy nie gęsi... | Przerwa na taniec | Puchar Wiosny | Rekolekcje wielkopostne | Sprawozdanie samorzadu uczniowskiego | Szkolny Bajarz | Szkolne koło turystyczne | Światowid, czyli panorama świata | Tenis stołowy | Wizyta w TVP | Warto pomagać | Zabawy i gry oswajające z piłką

SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODGLEGŁOŚCI POD HASŁEM „CUDZE CHWALIMY SWEGO NIE ZNAMY, SAMI NIE WIEMY CO POSIADAMY”

Dnia 7 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości pod hasłem pt.„Cudze chwalimy, swego nie znamy, sami nie wiemy co posiadamy”

Uroczystość dla klas 4-6 odbyła się  w sali gimnastycznej. Każde z dzieci miało kotylion w barwach narodowych. Na początku uroczystości śpiewaliśmy piosenką pod tytułem „Płynie Wisła płynie”. Następnie Pani Anna Suterska wyczytała osoby uczestniczące w quizie. Każdy był ciekaw, co to będzie za konkurs. Wszystkie klasy kibicowały reprezentantowi swojej klasy. Zabawa polegała na tym, że dwie wyznaczone osoby z klasy szóstej – Anastazja Gleba i Jakub Adrianek, czytały pytania z odpowiedziami a, b, c, d. Każdy z uczestników konkursu, na wyznaczony sygnał, musiał podnieść kartkę z prawidłową odpowiedzią, za którą otrzymywał (lub nie) punkt. Konkurs przypadł mi do gustu, więc godnie kibicowałem swojej klasie. Jedno z pytań pamiętam do tej chwili. Brzmiało ono: „Jak nazywa się tradycyjne polskie danie” . Oczywiście, że był to bigos. Na końcu uroczystości każda klasa dostawała Certyfikat Prawdziwego Polaka, który wręczała Pani Dyrektor Iwona Bogus. Ucieszyłem się, że i my go otrzymaliśmy. Dzięki temu nie zapomnimy, że jesteśmy prawdziwymi Polakami, którzy znają swoją ojczyznę. Mieliśmy także okazję wysłuchać wypowiedzi Pani Moniki Herdy i Waldemara Kuca, którzy uczestniczyli w sondażu pt. „Co to znaczy być Polakiem”. Podczas uroczystości oglądaliśmy prezentacje multimedialne, wysłuchaliśmy pieśni legionowej, przygotowanej przez zespół wokalny z naszej szkoły pod kierunkiem Pani Barbary Trybockiej – Bryły. Słuchaliśmy piosenki słynnego polskiego tenora Jana Kiepury, o którym opowiadała Pani Agnieszka Czachorowska.

Uroczystość była bardzo fajna. Mam nadzieję, że będzie takich więcej.

Dawid Ottlewski, klasa 5c

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

więcej zdjęć