• Relacja z Dnia Otwartego 2021

• Dzień Otwarty w "Maciusiu"

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla Rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych, grup zerowych i przedszkolaków. Wszyscy mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale też wspaniałej zabawy. Z tej okazji wykonano piękne tablice informacyjne wiszące w przedsionku szkoły, a przy każdej sali lekcyjnej ozdobiono gazetki na ścianie barwnymi pracami dzieci. W związku z reżimem sanitarnym spowodowanym pandemią COVID-19, Dzień Otwarty był skromniejszy niż zwykle.

Przybyłych gości witały i oprowadzały po salach lekcyjnych panie uczące w klasach młodszych. Rodzice mogli zobaczyć wyposażenie i usytuowanie sal w których uczą się dzieci. Byli bardzo zaskoczeni, ze w każdej klasie jest tablica interaktywna. Mogli też porozmawiać z nauczycielkami uczącymi w klasach I-III, dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca z dziećmi, jaki jest plan lekcji i jakie są zajęcia dodatkowe. Rodzice przyszłych przedszkolaków, przecierali ze zdumienia oczy, nie myśleli bowiem, że w szkole tak doskonale zorganizowana jest opieka przedszkolna, że sale oddzielone są od reszty szkoły. Wszyscy podziwiali też funkcjonalny i kolorowy plac zabaw. Rodzice mogli zabrać dla swoich dzieci pamiątkowe zakładki do książek. Wszystko to odbywało się zgodnie z zasadami reżimu  sanitarnego. W pobliżu głównego wejścia do szkoły, usytuowane było stoisko prezentujące pracę szkolnego pedagoga i psychologa. Przybyli Rodzice mogli zapoznać się też  z pracą świetlicy szkolnej, dowiedzieć się jakie trzeba spełnić formalności, aby zapisać do niej dziecko. W sekretariacie, zdecydowani Rodzice mogli zapisać swoje dziecko do szkoły lub przedszkola. Mogli też porozmawiać z Panią Dyrektor Iwoną Bogus, która chętnie udzielała dodatkowych informacji.

Na stronie szkoły umieszczone są dwa filmiki. Jeden przedstawia pracę przedszkola, a drugi szkołę. Zrobili go uczniowie klasy ósmej pod opieką pań nauczycielek.

Urszula Lis i Weronika Wolińska