• Dzień otwarty

• Moc pozytywnych emocji, czyli Dzień Otwarty w „Maciusiu”

Uśmiechnięte buzie dzieci oraz zaciekawienie na twarzy rodziców widać było podczas Dnia Otwartego w naszej szkole. Całe rodziny przyszły zobaczyć placówkę, w której być może będą spędzać dużo czasu już za pół roku.

Goście nie mogli narzekać na brak atrakcji. Na początku spotkali się w sali gimnastycznej z nauczycielami i Panią Dyrektor Iwoną Bogus, która ciepło ich przywitała. Jedna z nauczycielek obecnych klas trzecich zapoznała rodziców z ofertą edukacyjną szkoły i, po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, zaprosiła wszystkich do udziału w zajęciach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych odwiedzających.

Dzieci otrzymały karty startowe i zabrały się do pracy, przy okazji zwiedzając szkołę. Z wypiekami na twarzach kolorowały suchymi pastelami postaci z ulubionych bajek,  tworzyły figury geometryczne i konstrukcje przestrzenne, przeliczały monety. Mogły sprawdzić też swoją spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia podczas wyszukiwania różnic na obrazkach czy dobierania pasujących elementów. Uczestników zainteresowały zajęcia przyrodnicze i komputerowe. Mogli także wykazać się swoją znajomością języka angielskiego i niemieckiego. Po wysiłku umysłowym na dzieci czekały zabawy ruchowe oraz zajęcia gimnastyki korekcyjnej.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, na których dzieci układały muzyczne memory, oglądały instrumenty perkusyjne oraz brały udział w zabawach ruchowych z drewnianymi łyżkami i szyfonowymi chustkami. Uczestnicy zajęć oczarowani zostali etnicznymi instrumentami z Peru, a szczególnie tajemniczym drzewem deszczu. Dzieciom podobały się też warsztaty teatralne. W skupieniu wysłuchały recytacji koleżanek i kolegów z piątych klas i odpowiedziały na pytania dotyczące prezentowanych tekstów o zwierzętach.

Po każdych zajęciach dzieci otrzymywały pieczątki na karcie uczestnictwa. Za uzupełnioną kartę zostały nagrodzone pamiątkowym medalem i chorągiewką. Oprócz tego każdy dostał zaproszenie do szkolnej kawiarenki na domowe ciasto i pyszny sok, a także mógł pomalować sobie buzię w wymarzone wzorki.

Sposób prowadzenia zajęć oraz liczba atrakcji spowodowały, że najmłodsi goście wcale nie chcieli wracać do domu, natomiast rodzice chwalili formę spotkania, miłą atmosferę oraz wygląd naszej placówki.