• KLASA 1A

WYJŚCIE DO OPERY NA SPEKTAKL BALETOWY

8 kwietnia 2024 roku, grupa 0A, klasa 1a oraz 1b, na zaproszenie Państwowego Ogniska Baletowego w Szczecinie udały się do Opery na Zamku, aby obejrzeć spektakl baletowy zatytułowany „FAIRY DOLL”- WIESZCZKA LALEK.

Kiedy podniosła się kurtyna, oczom dzieci ukazał się magiczny sklep z zabawkami, w którym po zapadnięciu nocy wszystkie lalki i zabawki ożyły i zaprosiły widzów do magicznego świata. Zaczarowane lalki tańczyły, poruszając się lekko i pięknie. Wszyscy widzowie, z zapartym tchem oglądali balet. W drodze powrotnej do szkoły, dzieci rozmawiały o pięknych baletnicach i ich tańcu. Prawie wszystkie dziewczynki zapragnęły być baletnicami.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ:

WARSZTATY W LODZIARNI

27 marca 2024 roku uczniowie klasy 1a odwiedzili lodziarnię. Dzieci dowiedziały się z czego są robione lody i jak się je przechowuje. Mogły też zobaczyć maszyny potrzebne do ich produkcji. Na zakończenie warsztatów, były zagadki i konkursy, każdy mógł też spróbować pysznych lodów.

WYJŚCIE DO PLECIUGI

26 marca 2024 roku  uczniowie klasy 1a wybrali się do Teatru Lalek Pleciuga. Obejrzeli piękny spektakl zatytułowany „Fujka i ocean”. Jest to niezwykła opowieść o tym, że jako dzieci mamy prawo poszukiwać kim chcemy być w przyszłości. Mamy też prawo poznawać świat, czasami popełniać błędy.

DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21 marca – Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa Nazywany jest on także Dniem Kolorowej Skarpetki.

Zarówno data, jak i idea kolorowych skarpetek nie do pary są nieprzypadkowe! Data  nawiązuje bowiem do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze. Natomiast kolorowe skarpetki nie do pary są symbolem niedopasowania genotypowego i znakiem solidarności z osobami chorymi.

Tego dnia dowiedzieliśmy się:

- czym jest trisomia chromosomu 21;

- jaki trudności mogą spotykać osoby z Zespołem Downa na swojej drodze;

- jak możemy takie osoby wesprzeć.

W tym dniu głośno rozmawialiśmy o tolerancji, szacunku i wyrozumiałości tak ważnych cechach w kształtowaniu młodych ludzi.

W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ

Dzieci nie mogą już doczekać się wiosny. Aby przyspieszyć jej nadejście, nauczyły się wiosennej piosenki i codziennie ją śpiewają. Jeszcze w lutym, zrobiły piękne obrazki przedstawiające przebiśniegi wychodzące ze śniegu. Zdobią one tablicę przed naszą salą. Kolejnym plastycznym zwiastunem wiosny były bociany, krokusy oraz inne wiosenne kwiatki.

DZIEŃ KOBIET

8 marca 2024 roku uroczyście obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie dziewczynki zostały obdarowane przez naszych chłopców wspaniałymi upominkami. Każda dziewczynka otrzymała piękną kulę dyskotekową oraz tulipana. Były jeszcze piękne kolorowanki i zakładki do książek oraz słodycze. Zorganizowaliśmy wesołe zabawy, były konkursy, śpiewaliśmy też piosenki.

WARSZTATY MUZEALNE

20 lutego byliśmy w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Braliśmy udział  w warsztatach muzealnych zatytułowanych „Dialogi na cztery nogi. Hiena, lew i antylopa-rozmowy podsłuchane. Afrykańskie lalki i bajki” Dzieci miały okazję poznać lalki afrykańskie, niektóre instrumenty oraz życie i zwyczaje w dawnej wiosce afrykańskiej. Wykonały też przepiękne i kolorowe maski zwierząt.

WALENTYNKI

14 lutego 2024 roku uczniowie świętowali walentynki. Wszystkie dzieci otrzymały piękne breloki w kształcie czerwonych puchatych serduszek, które ufundowali rodzice. Na plastyce było wielkie  malowanie i ozdabianie serce. W ruch poszedł brokat, pisaki, krepina i czerwona bibuła.

BAL KARNAWAŁOWY

Drugiego lutego 2024 roku  uczniowie wzięli udział w balu karnawałowym, który odbył się w dużej sali gimnastycznej. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Po zakończonym balu czekał w Sali słodki poczęstunek.

LUBIMY SIĘ UCZYĆ I BAWIĆ

Dzieci bardzo lubią przychodzić do szkoły, uczyć się i wspólnie spędzać czas. Chętnie czytają i piszą poznawane litery. Prawie bezbłędnie wszyscy dodają odejmują. Przepadają wspólnymi za zabawami, dzięki którym nauka jest jeszcze ciekawsza.

WYJŚCIE DO „FIKI”

7 grudnia 2023 roku dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach czytelniczych, które prowadziła pani Małgosia Narożna, właścicielka i twórczyni tego wspaniałego i magicznego miejsca. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników mógł kupić książkę.

MIKOŁAJKI

Szóstego grudnia dzieci wzięły udział w  sportowych zawodach mikołajkowych, zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie brali udział w przygotowanych zabawach

Po powrocie do klasy czekała na dzieci niespodzianka - osobiście odwiedził je Mikołaj i każdemu wręczył wspaniały upominek.

DZIEŃ CHŁOPAKA

29 września 2023 r. obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Chłopaka.  Z tej okazji dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom z klasy oraz  wręczyły wspaniałe upominki. Każdy chłopiec otrzymał pięknego, dużego  dinozaura oraz słodkiego, kolorowego lizaka. Zorganizowaliśmy wesołe zabawy. Były też piosenki i zagadki.