• „LATARNIE MORSKIE POMORZA ZACHODNIEGO" - WYNIKI KONKURSU

• 12.04.2024 17:50
        • W lutym w Szkole Podstawowej nr 54 odbył się VII Międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny „Latarnie morskie Pomorza Zachodniego”. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tematyką morską oraz popularyzowanie wiedzy na temat latarni morskich Pomorza Zachodniego.
          Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:
          - klasy 1-3 – praca plastyczna w formie plakatu
          - klasy 4-8 – praca plastyczno–techniczna przestrzenna.
        • "Dlaczego morze jest słone?"

• 16.02.2024 22:05
        • Podczas zajęć zorganizowanych w ramach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej uczniowie mieli możliwość poznać jakie właściwości posiada woda morska. Poznali mity i fakty dotyczące odpowiedzi na  pytanie: Dlaczego woda morska jest słona?
        • "Morze przygody - z wiatrem w żaglach"

• 14.12.2023 12:11
        • Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej, którego celem jest:

- popularyzowanie wiedzy o morskim charakterze Szczecina i Pomorza Zachodniego

- poszerzenie wiedzy o morzu i regionie,

- poznawanie i propagowanie tradycji morskich , zwyczajów oraz etykiety żeglarskiej,

- kształtowanie postaw osobowościowych u uczniów m. in. koleżeńskości, sumienności,

odpowiedzialności i pracy w zespole,

- kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

• Międzyszkolny Konkurs Techniczny "Mój statek"

• 12.06.2023 11:10
        • Uczestnicy Szkolnego Koła Morskiego wzięli udział w międzyszkolnym konkursie technicznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 w Szczecinie. Tematem konkursu był „Mój statek”, który należało wykonać według wyznaczonych kryteriów.