• ŚWIĘTO PATRONA - ORSZAK KRÓLA MACIUSIA

• 06.06.2024 22:34
      • Tradycyjnie, jak co roku kolorowy, wesoły pochód z udziałem uczniów naszej szkoły i ich rodziców oraz nauczycieli przemaszerował ulicami przez centrum pod Urząd Miasta Szczecina. Pochód prowadził król Maciuś – Mateusz Borkowski kl.3b w towarzystwie Dyrektora szkoły – „Dobrej Wróżki” - p. Iwony Bogus i Wicedyrektor „Pszczółki Mai” – p. Katarzyny Molędy.
        Wszyscy uczniowie byli przebrani w bajkowe stroje, nieśli transparenty propagujące wartości jakim hołdował nasz patron Janusz Korczak, skandowali hasła dotyczące praw i swobód dzieci. Było radośnie i bardzo głośno. Piosenki śpiewane przez uczestników docierały do przechodniów i otwierających szeroko okna mieszkańców Szczecina.
      • Pod Urzędem Miasta czekała na dzieci Dyrektor Wydziału Oświaty – p. Iwona Potrykus, która wystąpiła w imieniu prezydenta Piotra Krzystka. Król Maciuś odczytał list do pana prezydenta, w którym podziękował za troskę o dzieci, podziękował nauczycielom za wsparcie i prosił o pomoc w realizacji dziecięcych marzeń. Uczniowie klas trzecich klaszcząc i tańcząc w rytm melodii zaśpiewali piosenkę „To jest nasz dzień”.
        Po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie spotkali się na boisku szkolnym, gdzie komisja konkursowa ogłosiła wyniki w konkursach na najciekawiej przebraną i „najgłośniejszą” klasę podczas parady.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: