- 0 "A" - SOWY
- KLASA 1A
- KLASA 2A
- KLASA 3A
- KLASA 7A
- Dzień "Czerwonego Balonika"
- Dzień Osób z Afazją Rozwojową
- Szczecińska Olimpiada Integracyjna
- "Razem przez mroźną zimę"
- Światowy Dzień Zespołu Downa
- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- "HUBEK, KUBEK, WSTĄŻKA"
- ARTYKUŁY O INTEGRACJI W NASZEJ SZKOLE W CZASOPIŚMIE DIALOGI
KLASA 3A
Nauka poprzez współpracę
Omawianie lektur szkolnych jest bardzo dobrym momentem na naukę współpracy. Przekonali się o tym ostatnio uczniowie naszej klasy, którzy po zapoznaniu się z lekturą „Królowa Śniegu” wspólnie rozwiązywali test przygotowany przez swoją wychowawczynię. Umiejętność wspólnego podejmowania decyzji jest bardzo przydatna nie tylko podczas lekcji, ale także w życiu codziennym.
Klasa 3.a
Jeśli brać udział w konkursach to z przytupem!
W ostatnim czasie nasza klasa miała przyjemność stworzyć film, który wysłaliśmy na konkurs organizowany przez Fundację Gryphius pt. „Poznaję i dbam o swoje bezpieczeństwo – Adept Planet Head Day” . Wszyscy włożyli w tą pracę całe serca, zaangażowaliśmy osoby z różnych środowisk pozaszkolnych, przez co z jeszcze większą radością dzielimy się z Wami informacją o wygranej!
Konkursowa komisja doceniła nasze starania i przyznała nam I miejsce w grupie szkół podstawowych w kategorii „film”. Nagrodą ufundowaną przez PZU S.A. w ramach programu „Pomoc to moc” jest bon pieniężny w wysokości 3000 zł. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i nie pozostaje nam nic innego jak angażowanie się w następne konkursy.
Klasa 3.a
Kreatywna matematyka
Od wielu, wielu lat uczniowie miewają problemy z opanowaniem matematyki. Z czego to wynika? Często dzieci odpowiadają, że matematyka jest po prostu nieciekawa, NUDNA!
Jednak w naszej klasie nie wiemy czym jest nuda na matematyce! Nasze Panie każdą wolną chwilę poświęcają na doskonalenie swoich umiejętności oraz wymyślanie nowych zabaw matematycznych czy pomocy, z których często korzystamy na zajęciach. Ich ostatnie pomysły to m.in.:
- „Matematyczni rycerze” – uczniowie stają naprzeciw siebie przy planszy przedstawiającej różne iloczyny. Nauczyciel podaje działanie, a zadaniem dzieci jest wskazanie gąbkowymi mieczami prawidłowego wyniku
- „Kamień papier nożyce” – z pozoru może się ta zabawa wydawać zupełnie niezwiązaną z matematyką. W tej wersji jednak dzieci zamiast kamienia, papieru i nożyc pokazują cyfry, które następnie mnożą
- „Zegarowe domino” – po jednej stronie kostki domino mamy godzinę przedstawioną na zegarze analogowym, a po drugiej inną godzinę przedstawioną na zegarze cyfrowym. Zadaniem dzieci jest odnalezienie i przyporządkowanie takich samych godzin
- „Piramida”” – jest to pomoc dydaktyczna wykonana z wykładziny filcowej. Zostały na niej umieszczone różne działania matematyczne oraz iloczyny. Z prawidłowo dopasowanych wyników do działań tworzy się kształt piramidy.
- „Turniej matematyczny”-dwójka dzieci stają do siebie plecami. Zapisują na swoich tabliczkach cyfry i pokazują je reszcie osób z klasy, których zadaniem jest podanie prawidłowego iloczynu. Dzieci stojące pod tablicą muszą odgadnąć jaka cyfra znajduje się na tabliczce przeciwnika.
Klasa 3.a
Pierwsza pomoc dla każdego
13 listopada 2019 roku, dzieci z klasy 3a wraz z wychowawczynią i pedagogiem specjalnym brały udział w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy. Poprowadził je doświadczony ratownik, Pan Jarosław Orman, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolicach.
Uczniowie nie tylko wysłuchali teorii dotyczącej zasad ratowania życia ale także każdy z nich miał okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz zdobytą wiedzę pod czujnym okiem Pana naczelnika. Wszystkie dzieci ćwiczyły resuscytację, tamowanie krwawienia, opatrywanie ran, usztywnianie złamań i postępowanie w przypadku zasłabnięcia. Do kilkugodzinnych ćwiczeń wykorzystaliśmy niezastąpionego fantoma, ogromną ilość bandaży a nawet sztuczną krew.
Dzieci z ogromnym zapałem uczestniczyły w prowadzonych zajęciach.
24 października byliśmy na wycieczce w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1. przy ulicy Grodzkiej. Oglądaliśmy wszystkie wozy strażackie. Zobaczyliśmy jak są one wyposażone. Mogliśmy wejść do kabiny i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Usłyszeliśmy wszystkie sygnały dźwiękowe, które były tak głośne, że musieliśmy zakrywać uszy. Panowie strażacy opowiadali nam o swojej pracy. Mówili o tym, komu i w jaki sposób pomagają oraz jak wygląda ich służba Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.
Uczniowie klasy 3.a