• KLASA 7A

        • Jasełka w kościele

          W piątek 20 grudnia br. uczniowie naszej klasy wzięli udział w przedstawieniu – jasełkach, które wystawione zostały w kościele. W jasełkach uczestniczyło pięcioro naszych uczniów: Aleksandra, Filip, Valentyn, Rafał oraz Hubert – odpowiadał on za oprawę techniczną. Przedstawienie bardzo się podobało, a wszyscy aktorzy otrzymali duże brawa. Gratulujemy!

             

          Wigilia klasowa


          W poniedziałek 16 grudnia br. w naszej klasie odbyło się spotkanie wigilijne, połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd, dawaniem prezentów oraz jedzeniem świątecznych potraw. Należy również dodać, że podczas składania życzeń świątecznych podzieliliśmy się opłatkiem. Zdrowych, pogodnych wesołych świąt oraz udanej zabawy sylwestrowej życzy klasa 7A!

             

           

          Jasełka w szkole

          Uczniowie naszej klasy wzięli udział w jasełkach, które odbyły się podczas Wigilii szkolnej na sali gimnastycznej. W przedstawieniu wzięli udział: Aleksandra, Valentyn, Filip, Rafał oraz Hubert.

            

          Dekoracja sali

          Nadchodzą święta. Uczniowie naszej klasy przygotowali świąteczną dekorację. Kolorowe łańcuchy, choinkę. Przed salą zmieniła się tablica ze świątecznymi obrazkami i napisem. Wszystko w świątecznej, miłej atmosferze.

                

          Ozdoby na kiermasz

          Uczniowie Naszej klasy, wzięli udział w przygotowaniu ozdób na kiermasz świąteczny, który odbędzie się w naszej szkole. Przygotowania ozdób odbyły się podczas spotkania szkolnego koła wolontariatu. Pomysłów nie brakowało. Liczymy na hojność kupujących.

            

          Szkolna „ISKIERKA”

          W środę 27 listopada br. Nasza klasa wzięła udział w szkolnej „Iskierce” – zbiórce na cele charytatywne. Podczas przerw uczennice Naszej klasy sprzedawały wcześniej przygotowane ciasto. Należy dodać, że ciastko rozchodziło się bardzo szybko, tak samo jak zapełniała się szybko puszka z pieniędzmi. DZIĘKUJEMY!!

            

          Konwencja Praw Dziecka

          20 listopada br. obchodziliśmy 35 rocznicę podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. Międzynarodowa konwencja została podpisana i przyjęta przez ONZ 20 listopada 1989 r. W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dzieci. Konwencja składa się z preambuły i 54 artykułów.

             

          Żywa lekcja historii

          W środę 13 listopada br. Nasza klasa wzięła udział w żywej lekcji historii. Przedstawienie, zajęcia te to historyczny wehikuł czasu, który przeniósł nas na początek XX wieku, kiedy to Polska odzyskiwała niepodległość. Uczniowie naszej klasy bardzo aktywnie brali udział w tej lekcji, otrzymując bite medale w nagrodę.

              

          Jakby co….?

          W czwartek 7 listopada br. Nasza klasa gościła w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na koncercie pt. „Jakby co…?”. Scenariusz koncertu powstał w oparciu o teksty młodych raperów, które zostały połączone z muzyką klasyczną przy wykonaniu przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie i zawierała treści dotyczące m. in. kryzysu psychicznego. Koncert bardzo podobał się Naszej klasie. Polecamy bardzo.

              

          Tydzień patriotyczny

          11-go listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Świętowaliśmy tym samym 106 rocznice odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI! W tygodniu poprzedzającym to święto odbył się „Tydzień patriotyczny”. Każdego dnia wszystkie klasy uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach historycznych przygotowanych przez nauczycieli. Nasza klasa wzięła udział w całym „Tygodniu patriotycznym”. Najciekawszymi była gra terenowa, karaoke pieśni patriotycznych, odtańczenie przez całą szkołę Poloneza oraz odśpiewanie Hymnu!

                

           

          Wolontariat na cmentarzu

          Podobnie jak w poprzednim roku, tak i w tym uczniowie naszej klasy wzięli udział w zbiórce pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Piękna pogoda dopisała jak i otwarte serca dobrych ludzi.

                

          Święto dyni

          Jak co roku o tej porze w naszej szkole obchodziliśmy święto dyni. Nasza klasa wzięła również udział w tym fajnym dniu. Na konkurs dynię przygotowała Eliza, której dynia zajęła III miejsce! Dodatkowo wzięliśmy udział w konkursie kulinarnym.

            

           

          Dzień afazji

          Afazja rozwojowa – to specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka. Afazja jest utratą zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi na skutek uszkodzenia mózgu (ośrodkowego układu nerwowego). W naszej klasie przeprowadziliśmy pogadankę.

              

          Pomoc dla powodzian

          W październiku Polskę, a szczególnie południe Polski dotknęła powódź. Nasza klasa również wzięła udział w pomocy i zbiórce potrzebnych rzeczy dla dzieci dotkniętych przez ten kataklizm.

             

          Wizyta w Muzeum „Przełomy”

          Na początku października br. nasza klasa wybrała się razem z wychowawcami do muzeum „Przełomy” w Szczecinie. Prawdziwa lekcja historii nie tylko o „naszym” Szczecinie, ale i naszym kraju. Polecamy odwiedzić to właśnie muzeum.

               

          Ciekawa lekcja fizyki

          W tym roku szkolnym w naszym planie lekcji pojawił się nowy ciekawy przedmiot – fizyka. Czekają nas interesujące ćwiczenia, eksperymenty i obliczenia.

             

          Dzień Chłopaka

          30 września br. obchodziliśmy „Dzień Chłopaka” – z tej okazji wybraliśmy się do Multikina w Galaxy. Bajka pt. „Akademia magii” – świetna rozrywka dla nas, śmieszne teksy, fajna fabuła. Polecamy.

               

          Akcja kasztany

          To już kolejny rok, kiedy włączamy się do akcji zbierania kasztanów dla Olgi. Kasztany te pomogą w finansowaniu terapii Olgi. My jak co roku staramy się dorzucić naszą cegiełkę w postaci kasztanów.

             

          Wycieczka do Siekierek


          W poniedziałek 23 września br. roku czworo naszych uczniów wzięło udział w wyjazdowej lekcji historii zorganizowanej przez Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Nasze koleżanki i koledzy z klasy zwiedzali Izbę Pamięci w Trzcińsku - Zdroju, a także Cmentarz Wojenny w Siekierkach. Przewodnicy opowiedzieli historię tych miejsc. Uczniowie poznali historię, regiony, w tym przede wszystkim akcję sforsowania Odry przez 1. Armię Wojska Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

            

          Wyjście integracyjne


          W piątek 20 września br. nasza klasa wraz z całą szkołą i nauczycielami, na Polanę Sportową nad jeziorem Głębokim. Kolejny raz wieliśmy udział we wspólnej integracji. Nasi panowie od wychowania fizycznego przygotowali gry i zabawy, w tym przeciąganie liny, które ponownie wygraliśmy. Mogliśmy również upiec kiełbaski, pianki i chlebek oraz napić się. Impreza była bardzo udana!

              

          Rozpoczęcie roku szkolnego


          Jak co roku na początku września zebraliśmy się wszyscy ponownie, by rozpocząć uroczyście nowy rok szkolny 2024/2025. Uroczyście zostaliśmy powitani przez Panią dyrektor. Chwile później nastąpiła minuta ciszy w związku z obchodami rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Po chwili przeszliśmy do naszej sali by zapoznać się z planem lekcji. Czas wakacji się skończył, rozpoczyna się nauka.