• Patron szkoły - wyniki konkursów
  1. Konkurs Wiedzy o Patronie klasy I-III (24 osoby): ex aequo
  • Weronika Sechafer  2b
  • Kacper Deszczak     3b
  1. Konkurs Wiedzy o patronie klasy IV-VII (5 osób):
  • Norbert Krupiak 7a
  1. Plastyczny: "Gdybym mógł zmienić świat, wyglądałby tak!" (15osób)

   

   klasy I-III:

  • miejsce I: Oliwier Widawski 3 b
  • miejsce II: Kacper Lass 3b
  • miejsce III: Maja Karczewska 2b

              klasy IV-VII:

  • miejsce I: Zofia Łukaszyk 4c
  • miejsce II: Bartosz Chmielowiec 7d
  1. Plasyczny: "Najpiękniejsza korona dla Maciusia" (10 osób) zerówki: DUET
  • Ola Banasiak
  • Kuba Metelski
  12.06.2018 23:01 | więcej »
 • "Janusz Korczak – wielki przyjaciel dzieci"

  Dziecku potrzebny jest ruch, powietrze,
  światło - zgoda, a i coś jeszcze!
  Spojrzenie w przestrzeń, poczucie
  wolności - otwarte okno.
  Janusz Korczak
   
  24 i 25 maja odbyły się konkursy związany z obchodami Dnia Patrona Szkoły. Chętni uczniowie z klas młodszych oraz starszych wzięli udział w konkursie wiedzy o Januszu Korczaku oraz stworzyli plakaty, których myślą przewodnią było hasło: „Gdybym mógł zmienić świat, wyglądałby tak!”. Poziom trudności testu z wiadomości o patronie, jak i stopień oceniania przez komisję prac plastycznych był zróżnicowany pod względem wiekowym. Grupy zerowe wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą Koronę dla Maciusia”. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję wygranej! Dyplomy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego II półrocze.
  Organizator: Julia Sołtys
  12.06.2018 22:32 | więcej »
 • Wszystkie prace wykonane zostały z niezwykłą pomysłowością i starannością. Największe uznanie wzbudziła samodzielność i oryginalność wykonania kartek. Oto wyniki:
  I miejsce Filip Gadomski z klasy I a i Maria Zietz z klasy II a
  II miejsce Nikola Jakóbczyk i Julia Osińska z klasy I a
  III miejsce Adam Łukaszyk i Gracjan Kujanek z klasy I a
  wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy II a: Michał i Tomasz Staniszewscy, Paulina i Wiktoria Marciniak oraz Bartosz Włodkowski
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!
  Anna Suterska
  17.05.2018 20:27 | więcej »
 • Uczniowie klas I – III wzorem ubiegłego roku wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literackim organizowanym przez SP 41. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej - plakatu propagującego postawy ekologiczne dotyczące ochrony akwenów wodnych, np. dbałości o czystość rzek, jezior, morza; oszczędzanie wody. W tym roku szkolnym można było również nadesłać prace dotyczące ochrony roślinności i zwierząt na brzegu Morza Bałtyckiego.
  29.04.2018 18:13 | więcej »
 • Dzień Wyzwolenia Szczecina stał się okazją do zorganizowania kolejnego, XVII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Szczecinie „Szczecin i okolice, znam ich tajemnice”. W jury oprócz nauczycieli z naszej szkoły zasiedli szacowni goście - p. Jolanta Gałęzowska oraz p. Wiesław Seidler. Pani Jolanta Gałęzowska jest znaną  i powszechnie lubianą instruktorką żeglarstwa, pracuje w Pracowni Edukacji Morskiej w Pałacu Młodzieży. Pan Wiesław Seidler to pasjonat morza, były wieloletni nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, wychowawca w Pałacu Młodzieży w Szczecinie. To pomysłodawca i wieloletni koordynator Szczecińskiego Programu Edukacji Morskiej Dzieci i Młodzieży, rybak dalekomorski, żeglarz, płetwonurek, korespondent prasowy i fotoreporter, popularyzator morza. Autor wielu publikacji.
   

  29.04.2018 13:40 | więcej »
 • W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 16 IV 2018 r. wzięło udział po 2 uczniów z klas III oraz dodatkowo uczeń klasy IIA, którego zainteresowania i wiedza o Polsce i świecie jest tak duża, że rozwiązał zadania wspólnie z trzecioklasistami. Każdy uczeń mógł w zadaniach konkursowych na etapie szkolnym uzyskać maksymalnie30 punktów. Oto wyniki:
  Szymon Uchański kl. IIA -28 pkt.
  Piotr Kuczyński kl. IIID -26 pkt.
  Bartek Buchwał kl. IIID -25 pkt.
  Kacper Deszczak kl. IIIB -22 pkt.
  Julia Hanc kl. IIIE - 22 pkt.
  Alex Szuster kl. IIIE -20 pkt.
  Radek Byczko kl. IIIA - 15 pkt.
  Oliwia Gil kl. IIIB - 14 pkt.
  Nicola Baran kl. IIIA - 14 pkt.
  W Międzyszkolnym Konkursie „Wielka, mała ojczyzna” w SP 48 naszą szkołę reprezentować będą: Szymon Uchański, Julia Hanc, Kcper Deszczak.
  Gratulujemy! M. Gerula, N. Czaja
  21.04.2018 07:20 | więcej »
 • W marcu zostal ogłoszony konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas III – VII. Temat prac nawiązywał do osób niepełnosprawnych, które uprawiają sport na poziomie mistrzowskim. Oddano 20 prac. 10 kwietnia prace zostały przygotowane do oglądania. 11 kwietnia od samego rana uczniowie naszej społeczności szkolnej oddawali swoje głosy na najciekawsze, najładniejsze, najoryginalniejsze prace. Można było oddać tylko jeden głos. W wyniku glosowania uczniów, dwie najciekawsze prace uzyskały po 52 głosy, dlatego 12 IV głosowało grono pedagogiczne. i dopiero wtedy  konkurs został rozstrzygnięty. W głosowaniu, które trwało 2 dni wzięło udział  182 uczniów i 28 nauczycieli, łącznie 210 osób. To naprawdę bardzo dobry wynik, który świadczy o tym, że interesujecie się tym co dzieje się w naszej szkole. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Czekają na was 6 z plastyki oraz dyplomy podpisane przez gościa honorowego panią Renatę Chilewską. Zwycięska praca Alana Buczaka zostanie oprawiona i wysłana do paraolimpijczyka, brązowego medalisty ostatnich Igrzysk Jacka Gaworskiego.

  15.04.2018 00:07 | więcej »
 • X EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU - "MATEMATYCZNE IGRASZKI"

  12 IV 2018 r. w godzinach 13.00 – 15.00 odbyła się w naszej szkole X już edycja Międzyszkolnego Konkursu pod nazwą „Matematyczne igraszki”. Gościliśmy na niej uczniów – najlepszych matematyków siedmiu szczecińskich szkół podstawowych. W czasie trwania konkursu uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne rywalizując ze sobą o tytuł „Mistrzów Matematyki” klas pierwszych, drugich i trzecich. Dodatkowo walczyli o Puchar Dyrektora SP nr 54 - corocznie otrzymuje go szkoła, której przedstawiciele uczestniczący w konkursie uzyskają w sumie największą ilość punktów. I … ten oto puchar w tym roku przypadł w udziale  – Szkole Podstawowej nr 56. Ale i uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dobrymi wynikami w konkursie. Sebastian Stefański z klasy II B zdobył III miejsce wśród uczniów klas II, a Bartosz Buchwał z klasy III D – wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, laureatom i wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zapraszamy za rok. 

  Magdalena Gerula, Małgorzata Durys

  Zapraszamy do galerii zdjęć:

  14.04.2018 19:10 | więcej »
 • W konkursie, który odbył się 27 marca 2018 r., wzięło udział po czterech uczniów ze wszystkich klas trzecich. Uczniowie rozwiązaniem zadań konkursowych podsumowali cykl lekcji dotyczących tego przyrodniczo-ekologicznego tematu, a także ogólnopolskiego programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Konkurs zawierał zadania z zakresu ochrony środowiska, segregacji odpadów oraz działań podejmowanych na rzecz naszej planety.
  Oto wyniki trzecioklasistów:
  miejsce – Bartosz Buchwał kl. III D
  miejsce – Dawid Mikołajczyk kl. III E
  miejsce – Martyna Januszewska kl. III E
  wyróżnienie – Aurelia Więcławska kl. III D

  Serdecznie gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu, ponieważ wykazali się dużą wiedzą dotyczącą tematu elektrośmieci i w większości na dobrym poziomie wykonali zadania konkursowe.
  M. Gerula, M. Kołaczyńska
  Zapraszmy do galerii:
  08.04.2018 17:06 | więcej »
 •  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Szczecinie „Szczecin i okolice – znam ich tajemnice” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

   Konkurs rozpocznie się 26 kwietnia 2018 r. o godzinie 13.00 w SP 54 i trwać będzie ok. 2 godzin. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz regulaminem zgłoszeń.  

  03.04.2018 23:55 | więcej »
 • W lutym 2018 roku odbył się konkurs plastyczny pt. "Zimowy krajobraz", kierowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

  Celem konkursu było:
  - rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci, inspirowanej aktualną porą          

    roku;
  - rozwijanie umiejętności wypowiadania się w różnych technikach plastycznych;

  - rozwijanie dziecięcej twórczości i kreatywności;
  - prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

  26.03.2018 22:28 | więcej »
 • Drodzy Nauczyciele!
  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X Międzyszkolnym Konkursie pod nazwą „MATEMATYCZNE IGRASZKI” dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych. Finał konkursu będzie 12 kwietnia 2018 r., o godzinie 13.00 w SP 54 i trwać będzie ok. 2. godzin.

  Z nauczycielskim pozdrowieniem.
  Organizatorki:
  Magdalena Gerula
  Małgorzata Durys
  Załączniki:
  REGULAMIN-X-MIEDZYSZKOLNEGO-KONKURSU.pdf
  KARTA ZGŁOSZENIA DO-X-MIEDZYSZKOLNEGO_KONKURSU_MATEMATYCZNE_IGRASZKI(2).rtf

   
  03.04.2018 20:25 | więcej »
 • 9 marca 2018 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia. Przystąpiło do niego 13 uczniów z klas I-III. Konkurs trwał 55 minut, był dość trudny, gdyż wśród podanych odpowiedzi żadna, jedna, dwie , trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być prawidłowe. Uffff, łatwo nie było!
  Za uczestników trzymamy ściskamy kciuki i życzymy wysokich lokat. Wyniki konkursu poznamy do 2 maja 2018 r.
                                                                                                Iwona Milczarek i Ula Lis
   
  Zapraszamy do galerii zdjęć:
  12.03.2018 22:46 | więcej »
 • Konkurs - „Najpiękniejsza kartka wielkanocna w języku niemieckim”
  KONKURS dla uczniów klas I-III
  pt. „Najpiękniejsza kartka wielkanocna w języku niemieckim”
  Zapraszam uczniów z klas niemieckojęzycznych do udziału w konkursie.
  Pracę można wykoć dowolną techniką i w dowolnym formacie. Na kartce powinien być umieszczony napis w języku niemieckim, np.:  Frohe Ostern (który oznacza „Wesołych Świąt Wielkanocnych”). 
  04.03.2018 22:26 | więcej »
 • Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:

  • klasy 1-3,
  • klasy 4-7.

  Klasy wyłaniają dwóch reprezentantów, którzy 20.03.2018 r. wezmą udział w etapie szkolnym konkursu. Klasy młodsze zaprezentują się o godz. 13.00, a klasy starsze  o godz. 14.00 w sali 205.

  21.02.2018 01:41 | więcej »
 • Maska
  Wyniki szkolnego etapu konkWyniki szkolnego etapu konkursu „Najpiękniejsza Maska Karnawałowa”
  1 miejsce- Gabrysia Biłat - klasa 3 d

  2 miejsce- Natasza Marut – 0 b
  Aleksandra Banasiak – 0 b
   Dorian Pietrusiński - klasa 2 b

  3 miejsce- Laura Gałgus – 0 b
  Maja Karczewska - klasa 2 b
  07.02.2018 06:18 | więcej »
 • WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH

  W III edycji konkursu "Wokół symboli narodowych" udział wzięło 2202 uczniów z 99 szkół podstawowych z województwa zachodnipomorskiego oraz lubuskiego. Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych – klasy pierwsze oraz wspólnie drugie i trzecie. W pierwszej grupie wiekowej wystartowały łącznie 633 osoby. Zmagania w starszej grupie podjęło zaś 1569 uczniów.

  28.01.2018 00:15 | więcej »
 • 5 stycznia 2018 r., odbył się konkurs - MATEMATYCZNE POTYCZKI. Trzy pierwsze osoby będą reprezentować szkołę w konkursie międzyszkolnym.

  I miejsce - Bartek Buchwał (3 d)
  II miejsce - Aurelia Więcławska (3 d)
  III miejsce - Cyprian Smektała (3 a)

  Pozostali uczestnicy:
  Julia Hanc (3 e), Piotr Kuczyński (3 d) Franek Wroński (3 b), Marcel Impert (3 e), Maja Kunicka (3 d), Oliwia Gil, Radosław Byczko (3 a),  (3 b). Jakub Rembas (3 d), Nikodem Fiedorowicz (3 a), Paulina Gembska (3 b), Lena Kulossa (3 b), Dawid Mikołajczyk (3 e), Martyna Januszewska ( 3e), Claudia Małolepsza (3b),  Wojciech Hilko (3 e), Kornelia  Karczmarska (3a).
   
  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

   
  26.01.2018 09:17 | więcej »
 •  

  I miejsce – Oliwia Powidzka kl. 4a,

                          Dawid Mikołajczyk kl. 3e

  II miejsce – Dawid Drzewiecki kl. 4a

  III miejsce – Adam Paterak – Cieślik kl. 5c

   

  Wyróżnienie – Oskar Kazubski kl. 4e,

  Maksymilian Matysiak kl. 3a,

  Karol Olesiński kl. 6a,

  Vanesa Olstowski kl. 3b

   

  Wyróżnienie w kategorii stroik świąteczny –

  Nikola Ćwiklińska kl. 5c,

  Dominik Jakóbczyk kl. 4e

  Gratulujemy!

   

  Komisja:

  Dyrektor Szkoły

  przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego

  przedstawiciel Grona Pedagogicznego

  07.02.2018 20:10 | więcej »
 • „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa w języku niemieckim”
  dla uczniów klas I-III
  Wszystkie prace wykonane zostały z niezwykłą pomysłowością i starannością. Jury urzekła zwłaszcza pomysłowość i oryginalność  kartek bożonarodzeniowych. Cieszyły życzenia napisane w języku niemieckim.  Każdy chciałby taką kartkę otrzymać.
  23.12.2017 13:11 | więcej »
 • 7 grudnia 2017 roku odbył się dla klas I-III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 21 uczestników z klas: Ia, Ib, IIa, IIIa, i IIIe. 

  20.12.2017 21:28 | więcej »
 • W grudniu uczniowie klas I – III wykonywali i przynosili prace przestrzenne – Anioły na konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 42 w Szczecinie.
  W naszych szkolnych eliminacjach wyróżniono następujące prace uczniów:
  I miejsce:
  Julia Wilczyńska kl. III E
  Patrycja Szumigała kl. III D

   
  19.12.2017 21:12 | więcej »
 • Zapraszam uczniów z klas niemieckojęzycznych do udziału w konkursie.  Pracę można wykoć dowolną techniką i w dowolnym formacie. Na kartce powinien być umieszczony napis w języku niemieckim, np.:  Fröhliche Weihnachten (który oznacza „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”). 
  10.12.2017 23:37 | więcej »
 • JĘZYK NIEMIECKI - KONKURS DLA KLAS I
  pt. „Moja ulubiona postać z książki do nauki języka niemieckiego”.
  Przedstawiamy wyniki konkursu dla klas pierwszych pt. „Moja ulubiona postać z książki do nauki języka niemieckiego”, który odbył się w listopadzie 2017 r. w ramach szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych.
  10.12.2017 22:42 | więcej »
 • W ostatnim tygodniu listopada uczniowie klas I – III składali prace na konkurs plastyczny „Moje ulubione miejsce w Szczecinie”. Konkurs zorganizowała Żegluga Szczecińska.
  Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu w Szczecinie i docenienie walorów rekreacyjnych miasta. Zadaniem - wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, na której autor lub autorka zaprezentują swoje ulubione miejsce w naszym mieście. Mogły to być zarówno plac zabaw, park czy pobliskie podwórko, jak i budynek przepięknej Filharmonii czy Wały Chrobrego.
  10.12.2017 22:38 | więcej »
 • W pierwszych dniach grudnia, został zakończony etap szkolny, konkursu pn. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA” zaadresowany do klas I-III. Kartki, które zostały wykonane były bardzo kolorowe, ciekawe, pomysłowe, a co najważniejsze wykonane samodzielnie. Trudno było zdecydować, które z prac zakwalifikować do etapu międzyszkolnego. Podjęcie decyzji sprawiło komisji nie lada problem. Bardzo dziękujemy klasom za udział, wychowawcom za pomoc i wsparcie.
  12.12.2017 19:47 | więcej »
 • Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Przyrodniczy"

  30 listopada 2017 r. uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł przyrodniczy”.

  03.12.2017 18:59 | więcej »
 • W listopadzie uczniowie klas I – III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pod nazwą „Piękna nasza Polska cała”. Podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu zbiegło się w czasie z obchodami Święta Niepodległości.
  07.02.2018 20:00 | więcej »
 • Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski serdecznie zapraszają klasy 1-7  do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest zdobycie informacji na temat tego, w co bawili się nasi rodzice oraz dziadkowie.

  22.10.2017 21:53 | więcej »
 • Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski serdecznie zapraszają uczniów wraz z rodzicami lub innymi przedstawicielami rodziny (np. babcia, dziadek) do wzięcia udziału w konkursie na jesienny stroik. 
  22.10.2017 20:46 | więcej »

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
  ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
  70-426 Szczecin
 • Sekretariat: 91 434 5004