• WYJAZDOWA LEKCJA HISTORII

• 23 września 2024 roku nasi Uczniowie wzięli udział w wyjazdowej lekcji historii zorganizowanej przez Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

• DZIEŃ INTEGRACJI

• Dnia 20.09.2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Integracji pod hasłem „Razem w szkole”.
            W tym dniu uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami, paniami ze świetlicy oraz panią pedagog spędzili wspólny czas na wykonaniu zadania i zabawach. Rozpoczęcie odbyło się na sali gimnastycznej, gdzie już tradycyjnie wszyscy przekazali sobie wzajemnie symboliczną „iskierkę przyjaźni”.

• DZIEŃ CZERWONEGO BALONIKA

• 7 września obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej.

W związku z tym wydarzeniem warto zastanowić się nad tym, jak wiele osób w naszym otoczeniu ma problemy z tak oczywistą dla nas czynnością jak chodzenie. Często widujemy osoby jeżdżące na wózku, poruszające się przy pomocy kuli, osoby bez nóg. Życie osób, które zmagają się z takimi problemami często jest przepełnione niewyobrażalnym dla nas, zdrowych osób, bólem. Symbolem tego bólu jest czerwony balonik.

W naszej szkole osobą, która boryka się z tą dolegliwością jest nasz kolega Dominik. W tym dniu chcemy, żeby wiedział o tym, że wszyscy rozumiemy, jak jest to dla niego trudne i wspieramy go.

DOMINIK! JESTEŚMY Z TOBĄ!

• RADA RODZICÓW

• UWAGA!

Pierwsze zebranie przedstawicieli Rady Rodziców wszystkich klas I-VIII odbędzie się 10 września 2024 r. (wtorek) o godzinie 17.00 na parterze szkoły przy sali 12.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

• Rozpoczęcie roku szkolnego to wyjątkowy dzień dla uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników oświaty. To czas powrotu do obowiązków, ale także nowych wyzwań, przygód, przyjaźni i możliwości.

• SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV

• Szczepienia dzieci

przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w naszej szkole będzie możliwość zaszczepienia dzieci z klas IV–VIII przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Szczepienia będą odbywać się na terenie szkoły w obecności rodzica. Termin szczepienia będzie uzgodniony z organizatorem.

Rodzice, którzy zdecydują się zaszczepić swoje córki proszeni są o złożenie oświadczenia (wzór w załączniku) w nieprzekraczalnym terminie 12 września 2024 r.

Prosimy zapoznać się z załączoną prezentacją.

Więcej informacji na stronie:

• Przystąpiliśmy do akcji „SZKOŁY pełne TALENTÓW”

• Od 2 września 2024 roku rusza trzecia edycja akcji LIDL „SZKOŁY pełne TALENTÓW”. Wzorem lat ubiegłych prosimy o wsparcie i przekazywanie kuponów TALENCIAKÓW lub ich skanowanie. Pudełka na TALENCIAKI wystawione są w świetlicy szkolnej, przy wejściu do szkoły oraz w przedszkolu. Bardzo prosimy o wsparcie – pomóżcie nam zbierać TALENCIAKI, które wymienimy na ciekawe nagrody dla naszych uczniów.

Koordynator na terenie szkoły – Anna Zdobylak

• STYPENDIUM SZKOLNE

• Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego można odbierać i składać

od 2 września do 16 września 2024r.

w gabinecie 203.