SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO OCEANARIUM W STRALSUNDZIE

W piątek 10 kwietnia 2015 roku część uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Oceanarium w Stralsundzie. O godzinie siódmej rano wszystkie dzieci wraz z opiekunami: panią Lidią Wasilewską, panią Anną Suterską oraz panem Zbigniewem Gruellem zebrali się przed szkołą. Nikt się nie spóźnił, więc wyjechaliśmy o godzinie 715. Razem z nami pojechała pani przewodnik. Po około 2,5 godzinnej podróży dotarliśmy do oceanarium.

Na miejscu pani przewodnik rozdała nam bilety i weszliśmy do środka. Tam zostaliśmy podzieleni na grupy i ruszyliśmy zwiedzać. Dostaliśmy od swoich opiekunów testy dotyczące oceanarium, które musieliśmy rozwiązać w czasie oglądania eksponatów.

Na początek wjechaliśmy po ruchomych schodach na wystawę ptaków. Widzieliśmy tam mewy i ptaki podobne do pingwinów. Potem zeszliśmy na dół, gdzie były wystawy o morzach. Na samym środku stał wielki model kuli ziemskiej. W dalszej części zaczęły się akwaria. Pływały w nich zwierzęta oraz ryby z różnych akwenów wodnych kuli ziemskiej. Jedno akwarium było dziwne. Znajdowały się w nim ryby, a na dnie umieszczono rower, wózek, butelki, beczki, porcelanę oraz cegły. Wielu uczniom podobało się akwarium, gdzie pływał duży rekin. Następnie poszliśmy zobaczyć pingwiny.

Przed samym wyjściem z oceanarium udaliśmy się do sklepu z pamiątkami. Obok była kawiarnia, w której kupiliśmy sobie lody. Potem przewodniczka oprowadziła nas po mieście. Widzieliśmy trzy różne kościoły oraz ratusz zbudowany z czerwonej cegły. Po wycieczce poszliśmy do McDonald’s. Nauczyciele kupili każdemu zestaw Happy Meal. Dostaliśmy również po batonie. Następnie wróciliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do Szczecina. Kiedy o 1830 dojechaliśmy do szkoły, rodzice już na nas czekali.

To był interesujący wyjazd – jedna z wycieczek szkolnych, które najbardziej nam się podobały.

Daria Nowakowska  kl. 6d