DZIEŃ KSIĄŻKI W 6e

Dnia 23.04.2015 r. odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego tzn. my ją poprowadziliśmy. Pani Beata Gierczyńska porosiła nas, abyśmy wcześniej przygotowali swoje prezentacje.

W ramach „Światowego Dnia Książki" zachęcaliśmy kolegów i koleżanki z klasy do przeczytanie naszych  ulubionych książek. Okazało się, że oprócz obowiązkowych lektur na naszych półkach znajdują się całkiem ciekawe pozycje. Szczególne wrażenie wywarł na nas Patryk Buńkowski, który interesująco opowiadał o bohaterach powieści fantasy pt. „Wielki Mistrz” autorstwa Trudi Canavan. Przygotował on również ulotki, które miały nas zachęcić do przeczytania tej książki. Myślmy, że udało mu się to w 100%. Wszystkich prezentacji słuchaliśmy bardzo uważnie. Cała klasa stwierdziła, że zacznie czytać więcej książek. Stworzyliśmy spis lektur, z którymi warto się zapoznać.

Allan Bradley „Flavia de Luce. Badyl na katowski wór”

Trudi Canavan „ Wielki Mistrz”

Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”

Agnieszka Chylińska „Zezia i Giler” , „Zezia, Giler i Oczak”

John Green „Gwiazd naszych wina”

Stephanie Meyer „Księżyc w nowiu”

Alan A. Milne  „Kubuś Puchatek”

J.K.Rowlling „Harry Potter”

Agnieszka Stelmaszczyk „Kroniki Archeo- Sekret Wielkiego Mistrza”

J. R. R. Tolkien „Władca Pierścienia. Powrót Króla”

Ta lekcja  języka polskiego była fascynująca. Przekonaliśmy się, że wiele osób w swych biblioteczkach domowych  ma ciekawe pozycje czytelnicze. Chcielibyśmy życzyć wam wielu fantastycznych lektur, niekoniecznie tych szkolnych, całych stosów świetnych i wciągających książek.

Maja Jarońska i Sandra Gajdulewicz, kl.6e