Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować.

Stefan Żeromski „Syzyfowe prace”

Za nami pół roku nauki!

Uroczysty apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015

5 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel, na którym podsumowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015. Chcieliśmy tego dnia docenić i nagrodzić tych uczniów, który wyróżnili się swoją postawą i zachowaniem, osiągnęli wysokie wyniki w nauce, zdobyli nagrody w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Apel poprowadziła pani Barbara Trybocka-Bryła. W pierwszej części apelu pani dyrektor Iwona Bogus, pani wicedyrektor Anna Borucka razem z wychowawcami poszczególnych klas wręczyły dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i frekwencji.

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych rozwijali swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Brali również udział w wielu konkursach szkolnych, międzyszkolnych i ogólnopolskich. Najlepsi otrzymali dyplomy uznania i nagrodzeni zostali brawami nauczycieli i kolegów.

Laureaci konkursów ogólnopolskich to:

• Piotr Jakubowski z klasy 6d (Konkurs Języka Polskiego organizowany przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie),
  • Aleksandra Pawlaczyk z klasy 5d (Multitest z języka polskiego organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej),
  • Wiktoria Gulczyńska  z klasy 6c (Ogólnopolski Test Ortograficzny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej),
  • Andrzej Piotrewicz z klasy 4a (Multitest z języka angielskiego organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej)
  • Bartosz Burzyk z klasy 6e (Multitest z historii zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej)
  • Bartosz Burzyk z klasy 6e
  • Piotr Jakubowski z klasy 6d
  • Mikołaj Falęcikowski z klasy 6c (VII Konkurs Historyczny dla szkół podstawowych)
  • Bartosz Burzyk z klasy 6e
  • Szymon Skoczylas z klasy 6e (Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Historii - Olimpus sesja jesienna 2014),
  • Wiktoria Gulczyńska z klasy 6c (Multitest z przyrody),
  • Wiktoria Gulczyńska z klasy 6c (Olimpus z przyrody).

Laureatom gratulujemy, a wszystkim naszym uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości.