Festyn "Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły" Tropiciele muzealni z 1A Dzień Integracji Klasa 3c w Akademii Sztuki Inauguracja edukacji muzycznej poza szkołą Dzień Chłopaka w 3c "Cała Polska czyta dzieciom" i klasie 3c Dzień Chłopaka w 2b 2A na kręglach "Czytanie na dywanie" - wrzesień Dzień Edukacji w klasach trzecich Dzień Chłopaka w 2E Pasowanie na ucznia Klasa 3c i Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza "Na Głębokim" Kolorowe amulety pierwszaków Klasa 2E na warsztatach przyrodniczych Spotkanie z ciekawym człowiekiem w 2B Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości Piękny uśmiech pierwszaka "Śniadanie daje moc" "Klub Młodego Czytelnika" Spotkanie z marynarzem w 0A Spotkanie z pielęgniarką w 0A Wspieramy akcję Iskierka Radości Pokonujemy lęk przed pająkami 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Dzień Misia w 2b 0A poznaje tajniki pracy na poczcie Mikołajki w 2e Jesienne zmagania pierwszoklasistów Świąteczne warsztaty drugoklasistów Koło Młodego Czytelnika Spotkanie z policjantem w 0A 3C na spotkaniu Flażolecistów Góra grosza 3c za muzyką do Muzeum Narodowego Klasy młodsze w Filharmonii Spotkanie z policją w kl. 1-3 Pierwszaki recytują Apel podsumowujący I półrocze w kl. 0-3 Wizyta 3C w Straży Pożarnej Bal karnawałowy klas 0-3 Adopcja dziecka z Kenii "Pieluszka dla Maluszka" 2B i nietoperze 3B na warsztatach przyrodniczych Dzień Kobiet w 3B Dzień Kobiet w 2B Dzień Kobiet w 3D Dzień Kobiet w 2E Rodzice dzieciom w kl. 3C Dzień Kobiet w 2A List od Anity Ferie zimowe z akcentem sportowym "Żywa lekcja" w 3A Wiosna w 2E 2E w "Pleciudze" 2B i 3B ratują ropuchy szare 3c w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim "Bratek dla Maciusia" "Klub Małego Czytelnika" Wojewódzki Projekt Artystyczny „Nie wyrastaj z marzeń” w SP 7 Dzień Otwarty w "Maciusiu" Festyn Rodzinny w Alei Kwiatowej Bajki z dzieciństwa mojej mamy Król Maciuś z wizytą u Prezydenta, czyli obchody Dnia Dziecka i Dnia Patrona Spacer nad Jeziorem Szmaragdowym Apel podsumowujący II półrocze w kl. 0-3 Uroczysty apel dla klas III kończących I etap edukacji Uroczystość zakończenia roku "zerówek" Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I-II

Rok szkolny 2016/2017

3c w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim

W ramach programu „Rodzice Dzieciom” już po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych po za szkołą. Tym razem tata Mykyty zorganizował dla naszej klasy wycieczkę do ZUW na Wałach Chrobrego. Naszym przewodnikiem był pan Maciej, który opowiadał, pokazywał, zadawał pytania i był pod wrażeniem naszej wiedzy. W programie naszego zwiedzania były trzy etapy:

1. Wieże urzędu
Dolny poziom Wieży Południowej, sala z ekspozycją odlewów dekoracyjnych detali architektonicznych w tym maszkaronów, taras widokowy Wieży Meteorologicznej.

2. Ciekawostki zabytkowe
Wystrój architektoniczny sal konferencyjnych, portale i drzwi ozdobne do byłej hali kasy rządowej, skarbiec kasy.

3. Podziemia urzędu
Schron urzędu, korytarz do Odry, fundamenty wieży.

Tata Mykyty przygotował też dla nas poczęstunek w postaci soczków owocowych i pożywnych oraz zdrowych batoników, co się bardzo nam przydało, bo dużo chodziliśmy po wielkiej i zabytkowej budowli. Przeszliśmy od piwnic i schronów po dach i wieże. Chodziliśmy po salach i korytarzach. Czasami zadzieraliśmy głowy, a innym razem je schylaliśmy. Oglądaliśmy przepiękną panoramę Szczecina i wypatrywaliśmy naszej szkoły. Liczyliśmy na spotkanie ze szczecińskim duszkiem Bogusiem, którego znamy z legend pani Moniki Wilczyńskiej, ale się nie ukazał. Znamy jednak historię ponad stuletniego budynku Urzędu Wojewódzkiego i już się cieszymy, bo naszym kolejnym celem jest wizyta w Akademii Morskiej.

                                                                                                  uczniowie 3c i pani Monika

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka
    ul. Generała Ludomiła Rayskiego 9
    70-426 Szczecin
  • Sekretariat: 91 434 5004