• Akademia Przyszłości

• Jałowce, róże oraz hortensja bukietowa… Tak niewiele trzeba było, aby uczynić teren zielony piękniejszym. A to wszystko dzięki dzieciom i wolontariuszom z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI oraz ich Majowemu rozkwitowi. Wydarzenie miało miejsce w czwartek, 15 maja, przed Szkołą Podstawową nr 54 w Szczecinie.

Podopieczni ze szczecińskiego oddziału programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI dobrze wiedzą, co to znaczy otrzymać bezinteresowną pomoc. Dlatego tym chętniej wzięły w swoje ręce łopaty i pokazały swoją siłę i zapał do pracy, aby móc się odwdzięczyć, sprawiając radość innym, zagospodarowując teren przed szkołą.

- Chcemy w ten sposób uświadomić mieszkańcom Szczecina istnienie programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI – powiedziała Ewa Krutysza, koordynatorka programu. – Jednak mnie najbardziej cieszy, że dzieci ochoczo zabrały się do pracy, wykonując czynności, które niekiedy sprawiają trudność osobom dorosłym.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród przechodzących obok szkoły szczecinian, którzy zatrzymywali się i podziwiali pracowitość małych ogrodników. Jednak do wydarzenia nie doszłoby, gdyby nie bezinteresowna pomoc ludzi dobrej woli. Nieodpłatnie projekt wykonała Pracownia Architektury Origami ze Szczecina, na czele z Adamem Nieszporkiem oraz Romanem Brundą, natomiast rośliny przekazała Joanna Gradek z Zielonego Ogrodu.

Zmęczeni wykonaną pracą podopieczni AKADEMII, ale zadowoleni z końcowego wyglądu terenu, chętnie zasiedli do wspólnego ucztowania przy pizzy, wspominając Majowy rozkwit.

- Chciałbym być taki, jak Pan Adam architekt. Kiedyś może będę u niego pracować. – rozmarzył się Olek, podopieczny AKADEMII.

Daniel Wróbel

Inauguracja AKADEMII PRZYSZŁOŚCI - rok szkolny 2013/2014

Z radością informujemy, że 27 listopada 2013 roku odbyła się w naszej szkole inauguracja „Akademii Przyszłości SP 54”. Przybyli na nią uczniowie wraz z rodzicami  oraz Tutorzy. Obecna była również pani wicedyrektor Ewa Kucharska i koordynatorki szkolne, pani Marzena Wawer i pani Ula Lis. Uroczystość poprowadziła pani Ewa Krutysza - koordynatorka Regionalnego Programu „Akademia Przyszłości”  w Szczecinie.

Po krótkim powitaniu Tutorzy i dzieci zostali sobie przedstawieni. W czasie, kiedy się wzajemnie poznawali, rodzice obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Ewą Krutyszę, a dotyczącą działalności „Akademii Przyszłości” na terenie naszego kraju.

Następnie ustalono terminy spotkań dla wszystkich uczniów. Raz w tygodniu  dzieci będą się spotykały i pracowały ze swoim Tutorem na terenie naszj szkoły.

Życzymy wielu sukcesów i radości ze wspólnych spotkań.

Ula Lis i Marzena Wawer

więcej zdjęć

W dniu 8 listopada 2013 roku w Audytorium Maximum Wydziału Inżynierii Mechanicznej Mechatroniki ZUT, przy Alei Piastów 19 w Szczecinie odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego AKADEMII PRZYSZŁOSCI w naszym mieście, na której wręczono uczniom Indeksy Sukcesów.

Akademia Przyszłości to nowatorski program edukacyjno-wychowawczy Stowarzyszenia Wiosna, który od dziesięciu lat pomaga dzieciom wygrywać - teraz w szkole, później w życiu.

Po raz pierwszy Akademia Przyszłości rozpoczyna swą działalność w Szczecinie w trzech szkołach podstawowych: nr 35, 54 i 61 . Program jest objęty Mecenatem Miasta Szczecin, przyznanym przez Prezydenta Miasta.

Nasi uczniowie przybyli na uroczystość pod opieką swoich rodziców. Obecna była również pani wicedyrektor Ewa Kucharska i koordynatorki szkolne: pani Marzena Wawer i Urszula Lis. Dzieci odebrały indeksy z rąk ambasadorki Akademii Przyszłości w Szczecinie  Miss Polski 2011  Angeliki Ogryzek.

M. Wawer i U. Lis