- Z kolei 25 marca mieliśmy ogromny ubaw, ponieważ można było przynieść potrzebne do szkoły książki i przybory w czymś innym niż w plecaku. Nasi uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i przynieśli swoje rzeczy w torebkach, koszykach rowerowych, walizkach, workach na buty a nawet w poszewkach na poduszki! Gratulujemy pomysłowości!21 marca nasza klasa nie tylko obchodziła pierwszy dzien wiosny, ale również pamiętaliśmy o Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa. Międzynarodowym symbolem Zespołu Downa jest założenie skarpet nie do pary. Gdyby ktoś zapytał dlaczego? Zespół Downa to trisomia 21 pary chromosomów. Oznacza to, że w 21 parze chromosomów dodatkowo występuje trzeci chromosom - chromosom nie do pary. Dlatego w ramach obchodów wszyscy przyszliśmy do szkoły w skarpety nie do pary. Takie skarpetki uczniowie również wykonali z papieru.
Święto Kobiet w naszej klasieDziś 8 marca. Pamiętali o tym dniu chłopcy z naszej klasy oraz Rodzice. Zaraz po rekolekcjach spotkaliśmy się wszyscy w klasie. Na początku obejrzeliśmy film, o tym skąd wziął się Dzień Kobiet. Dowiedzieliśmy się jak kobiety już od ponad 100 lat walczą o swoje prawa. Potem na środku klasy wystąpili nasi chłopcy (szkoda, że nie wszyscy). Złożyli dziewczynkom życzenia pisane wierszem i ... powiedzieli:"To doprawdy ogromna szkoda,że na Dzień Kobiet pusto w ogrodach.Więc przynosimy Wam kobietki kochanewszystkie te kwiatki narysowane."Obdarowali koleżanki własnoręcznie narysowanymi kwiatkami i zabawnymi kubeczkami.Z okazji kobiecego święta przystąpiliśmy do konkursów podzieleni na grupę chłopców i dziewcząt. W trakcie zmagań okazało się, że chłopcy nie odróżniają spódniczki od sukienki i chłopięce kalesony wzięli za dziewczęce rajstopy. Ku radości dziewczynek najwięcej emocji wzbudziły kosmetyki. Oj, ciężko zapamiętać wszystkie cuda, które stosują kobiety, aby być piękne! W kolejnym zadaniu - o dziwo! - dziewczynki lepiej poradziły sobie z rozpoznawaniem logo samochodów.Rozpoznawaliśmy także zdjęcia znanych Polek i Polaków. Tu znowu lepiej poradziły sobie dziewczynki. Ostatnią konkurencją były umiejętności kulinarne. Tutaj był remis! Obie grupy ubiły białko na sztywno równocześnie.
Grudzień był dla nas miesiącem pełnym wrażeń. Dowiedzieliśmy się więcej o pracy górników i stworzyliśmy ich portrety w galowych strojach.
6 grudnia odwiedził nas sam Święty Mikołaj, chociaż nie był sam, a z Panią Mikołajową. Dobrze, że nauczyliśmy się piosenki i tańca, kto wie czy wtedy Mikołaj przymknął by oko na nasze małe wybryki?Ubraliśmy też choinkę, a i ona w tym roku była niezwykła. Ozdabiały ją tylko dekoracje wykonane przez nas własnoręcznie.Uczniowie klasy 2a
Piankowe bałwanki
W styczniu podjęliśmy się nietypowego zadania, zamiast malować farbami użyliśmy pianki do golenia wymieszanej z klejem. Stworzyliśmy piękne, śnieżne bałwany, które tak jak prawdziwe po kilku dniach stopniały.Jednak zabawy i śmiechu przy tym było sporo.
WRZESIEŃ
W ostatnim tygodniu września poznawaliśmy treść książki pt. "Niebieska Niedźwiedzica" Joanny Chmielewskiej. To piękna bajka o tolerancji, nietolerancji i złych skutkach pochopnych decyzji. Wszyscy pokochaliśmy małą niebieską Azul. Wykonaliśmy też różowe okulary, które zmieniają sposób patrzenia na świat i sprawiają, że stajemy się lepsi dla innych. Pozwalają zrozumieć, że każdy ma prawo być sobą.