KLASA 1A
Rekolekcje
Część osób z naszej klasy zdecydowała się wziąć udział w rekolekcjach, które obfitowały w różne wyzwania. Jedną z treści omawianych podczas zajęć była „Przypowieść o synu marnotrawnym”. Nasi chłopcy wcielili się w jej bohaterów i pęknie odegrali swoje role w kościele przed innymi klasami. To była prawdziwa lekcja pokory!
Integracja nie jest nam obca
30 lat temu w Szczecinie powstała pierwsza klasa integracyjna. Z tej okazji, 10 kwietnia, nasza klasa wzięła udział w festynie integracyjnym w nowo powstałych Ogrodach Sensorycznych na terenie SP nr 41. Przygotowano dla nas nie tylko ciekawe gry i zabawy, ale również sam ogród okazał się dla nas świetnym placem zabaw. To, co jednak udało nam się osiągnąć, to wspólnota z innymi dziećmi z różnych placówek, bo: „Więcej nas łączy niż dzieli”.
Przygotowania do wielkanocnego kiermaszu
W naszej szkole przed świętami wielkanocnymi odbywa się kiermasz. Każda klasa przygotowuje prace, które stają się atrakcją i produktem na stoisku. W tym roku zdecydowaliśmy się wykonać pisanki w różnej technice. W ruch weszły pisaki, farbki, naklejki, a efekty naszej pracy można było podziwiać na kiermaszu.
Nie bądź zielony w temacie autyzmu, bądź niebieski!
2 kwietnia nasza klasa wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Poznaliśmy opowiadanie „Czarodziejka” Joanny Chmielewskiej, dzięki której choć trochę udało nam się zrozumieć autyzm, a w ramach akcji #TrenujNaNiebiesko, organizowanej przez Dzieńdoberek, podjęliśmy się ćwiczeń fizycznych, pozostając w kolorze niebieskim. Budzimy empatię!
W poszukiwaniu wiosny
Krokusowe dywany, które zagościły na Jasnych Błoniach, stały się dla okazją do poszukiwania wiosny w tych niezwykłych okolicznościach przyrody. Podczas spaceru nasza wychowawczyni wyjaśniała nam różnicę między krzewami a drzewami, wskazywała oznaki wiosny i zachęcała do samodzielnych obserwacji z użyciem lupy. Takie lekcje przyrody lubimy najbardziej!
Dzień kolorowych skarpetek
21 marca wzięliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Osób z zespołem Downa, dlatego większość z nas założyła dwie różne skarpetki. Skarpetki nie do pary, podobnie jak nie do pary są chromosomy u osób z zespołem Downa. Dowiedzieliśmy się, co to za wada genetyczna, dzięki książce „Żółte kółka” Elizy Piotrowskiej. Teraz już wiemy, że osoba z zespołem Downa jak każdy z nas lubi się bawić i może być w naszej bandzie.
Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów...
8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli swoim koleżankom serdeczne życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Rozmawialiśmy także o tym, co szczególnie ważne dla kobiet – o ich prawach oraz o tym, że wszyscy ludzie są sobie równi. To był wspaniały dzień pełen wiedzy, radości, serdeczności i dobrej zabawy!
Tłusty Czwartek
27 lutego na uczniów naszej klasy czekała słodka niespodzianka – pyszne pączki przygotowane przez rodziców. W klasie panowała wesoła i radosna atmosfera. Dzieci dowiedziały się, skąd wzięła się tradycja Tłustego Czwartku oraz dlaczego w tym dniu jemy słodkości. Podczas zajęć rozwiązywaliśmy łamigłówki i zagadki związane z pączkami oraz kolorowaliśmy tematyczne obrazki. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia z naszymi smakołykami! To był bardzo miły i słodki dzień w naszej klasie!
Karnawałowo!
Nadszedł czas na bal przebierańców, którego celem jest zabawa, integracja oraz wcielenie się w ulubione postacie z bajek. Po niewielkim poczęstunku w klasie, mogliśmy podjąć się różnych konkursów i wspólnych tańców z innymi klasami w sali gimnastycznej. To była świetna impreza!
Podsumowanie I półrocza
Jeszcze przed feriami odbył się uroczysty apel, w trakcie którego uczniowie naszej klasy otrzymali pierwszy raz gratulacje z rąk pani Dyrektor za osiągnięcia edukacyjne i udział w konkursach. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Bal karnawałowy!
Za nami nasz pierwszy wspólny bal karnawałowy, podczas którego świetnie się bawiliśmy. Każdy z nas mógł wybrać dowolny strój. Nie zabrakło superbohaterów i księżniczek. Po krótkim poczęstunku w klasie, wybraliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie czekały nas międzyklasowe konkurencje i tańce.
Z wizytą w Teatrze Pleciuga
W styczniu wybraliśmy się do Teatru Pleciuga na przedstawienie „Gong”. Wspaniały spektakl, który wciąga widzów odgrywających własne role – kibiców. Główna bohaterka, Helena, po licznych przeciwnościach losu, staje do walki bokserskiej na Olimpiadzie.
Czego nauczył nas ten spektakl? Warto wierzyć w swoje marzenia i je realizować nawet wtedy, gdy nikt w ciebie nie wierzy.
Z całego serca polecamy to przedstawienie!
Mikołaj tu był!
6 grudnia w naszej klasie był wyjątkowy gość, który zostawił dla nas prezenty pod choinką. Domyślacie się pewnie, kto to był. Tak, to Mikołaj! Dzięki niemu wiemy, że święta coraz bliżej!
Mikołajki na sportowo
Mówi się "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Nasi nauczyciele z katedry wychowania fizycznego przygotowali nam niespodziankę w postaci rywalizacji sportowej z klasą 1b i 1c. To było ciekawe doświadczenie, ale najważniejsze, że Mikołaj dotarł do wszystkich. Zdobyliśmy nasz pierwszy dyplom i otrzymaliśmy słodki poczęstunek.
Kolorowa matematyka
Czy wiedzieliście, że cyfry mają kolory? My, dzięki specjalnym klockom, zrozumieliśmy to podczas zajęć z edukacji matematycznej. Od razu matematyka stała się dla nas ciekawsza i inspirująca.
Magiczny świat teatru
W listopadzie mogliśmy wziąć udział w spektaklu "Fujka i ocean" w Teatrze Lalek Pleciuga. Było to nasze pierwsze wspólne wyjście i niezapomniane przeżycie, kształtujące wyobraźnię. Czego się nauczyliśmy dzięki przedstawieniu? Każdego dnia poznajemy siebie coraz lepiej, odkrywamy siebie na nowo i kształtujemy swoją osobowość. Całe, piękne życie przed nami! Kim będziemy? Czas pokaże.
Prawdziwi Uczniowie
14 października wzięliśmy udział w uroczystości pasowania na uczniów. Przyjęliśmy je z rąk Pani Dyrektor, a po krótkim przedstawieniu w sali gimnastycznej czekał na nas poczęstunek w klasie. Od teraz możemy oficjanie nazywać siebie Uczniami!
Oswajanie sztuki
Dzięki Stowarzyszeniu Polites mogliśmy wziąć udział w warsztatach, których celem była twórcza aktywność uczniów. Po wysłuchaniu bajki o trzech siostrach: dyni, fasoli i kukurydzy, realizowaliśmy własne projekty ze skarbów jesieni i gliny. To wydarzenie było dla nas inspirujące!
Dzień Chłopaka
30 września obchodziliśmy nasze pierwsze wspólne święto klasowe - Dzień Chłopaka. Z tej okazji każdy chłopiec otrzymał podarunek, czując się tego dnia niezwykle wyjątkowym.
Tanecznym krokiem
Taniec daje radość i chwilowe zapomnienie. We wrześniu nasza klasa mogła uczestniczyć w zajęciach pokazowych jednej ze szczecińskich szkół tańca. Była to dla nas świetna okazja do integrowania się we wspólnej zabawie. Taniec uaktywnił w nas niezbędne endorfiny i poprawił nastrój na resztę dnia.
Tanecznym krokiem rozpoczynamy wspólną przygodę - przygodę klasy 1a!
Sto lat!
We wrześniu mogliśmy wspólnie świętować urodziny Julii. Każdy z nas mógł złożyć życzenia solenizantce i zostać obdarowanym przez nią słodkim poczęstunkiem. Czego nas uczą takie wydarzenia? Serdeczności i uprzejmości wobec drugiego człowieka.
Dzień Czerwonego Balonika
Większość z dzieci z naszej klasy lubi zabawy balonem. Tym razem jednak nie był to zwykły balonik, ale czerwony, symbolizujący ból i cierpienie osób chorych na dystrofię mięśniową Duchenne'a. 6 września wspólnie zastanawialiśmy się, jak możemy wspomóc ludzi z tą niepełnosprawnością.
Od tego wydarzenia zaczynamy kształtować naszą empatię!